הערכות שנתיות

הערכה שנתית 2018

ראש פרויקט

ד"ר שלמה פישר

משתתפים:

אבינועם בר-יוסף, אבי גיל, ענבל הקמן, מיכאל הרצוג,
שלום סולומון ואלד, יהודית בוקסר ליברנט, דב מימון, נח סלפקוב, סטיבן פופר, גיתית לוי-פז, דן פפרמן, עוזי רבהון, שמואל רוזנר, ג'ון רסקיי, אדר שיבר

עורכים:

רמי טל
בארי גלטמן

[addthis tool="addthis_inline_share_toolbox_2u16"]

הערכה שנתית 2018

  1. גם ראש ממשלת ישראל דאז, דוד בן גוריון, כתב ליוריס והחמיא לו על ספרו החשוב. לפניה נוסף גם נופך מעשי, כאשר בן גוריון ביקש מיוריס, לכתוב ספר דומה על פרשת לכידתו של אייכמן. אולם, יוריס סירב. חלמיש, 2004.
  2. ברנדייס, שהיה שופט חשוב בבית המשפט העליון, קישר ככלל בין המטרה הציונית לבין האידיאל האמריקאי של הדמוקרטיה, הצדק והחירות. זהו אחד המאפיינים החשובים של הציונות באמריקה שלא רק האמינה בהשתלבות היהודית באמריקה, אלא אף גרסה כי הציונות היא אחד הכלים להשתלבות זו. הציונות ומדינת ישראל היוו בסיס חיובי של קיום יהודי בארה״ב.
  3. עד לשנות השבעים כמעט ולא נראו דמויות יהודיות בטלוויזיה האמריקאית, החריג הוא הסדרה הגולדברגים ששודרה בשנות ה-50 ועקבה אחר קורותיה של משפחה יהודית ממעמד הפועלים המתגוררת באחת השכונות האתניות בברונקס.
  4. בחזית עומדת כמובן סיינפלד, של ג'רי סיינפלד.
  5. המלחמות הללו נתפסו, כהמשך לשואה ויהודים אמרקאים חשו צורך לפעול, לעומת מעורבותם הנמוכה יחסית בזמן השואה. פעולות לחיזוק ישראל נתפסו כתיקון וכמענה לאיום קיומי ולרדיפות היהודים
הקודםהבא