ספריית מאמרים / 2015

מצב העם היהודי- הערכה שנתית 2014-2015

דמיינו לעצמכם שבעוד חמש שנים, אנשים בכל המדינות ברחבי העולם יוקסמו וישקיעו את עצמם במשחק דיגיטלי אינטראקטיבי שיהיה מדויק היסטורית, מלא בפעילות וישחזר את מלחמת העצמאות של ישראל. שהמשחק יהיה כה דומה למציאות עד שייראה כמעט כמו סרט הוליוודי אינטראקטיבי שובר קופות. שחקנים יילחמו לצידו של אריאל שרון כדי לכבוש את לטרון או בחטיבת הראל תחת פיקודו של יצחק רבין כדי לפרוץ את הדרך לירושלים. הם ישתתפו בתידרוכים אינטימיים עם דוד בן-גוריון ומשה דיין ויחיו מחדש את התהילה והקושי של קרבות אחרים במלחמה באוויר, ביבשה ובים.

הטכנולוגיה ליצירת משחק כזה כבר קיימת, יחד עם שוק עולמי עצום של שחקנים המשחקים משחקים מסוג זה כמה שעות ביום, ולא יהססו לרכוש ולשחק משחק שיכול ללמד אותם על ישראל יותר מכפי שהיו יכולים ללמוד באופן אחר כל חייהם. המכשולים היחידים המונעים את הפקתו של משחק כזה בישראל הם היעדר משאבים כספיים ותעשיית משחקים דיגיטליים חסרת ניסיון. אלה שתי בעיות שממשלת ישראל יכולה לקדם את פתרונן באמצעות יוזמות המבוססות על מדיניות שנקבעה לשם כך.

משחקים דיגיטליים וצורות אחרות של בידור אינטראקטיבי מספקים הזדמנויות חדשות לחיזוק ישראל והעולם היהודי. כדאי שמנהיגים יהודים וארגונים יהודיים יכירו את המדיום החדש הזה, וישקלו כיצד ניתן לשפר את ניצולו.

הקודם
הבא