יוהנה ארביב

יוהנה  ארביב נולדה ברומא, איטליה. היא עשתה תואר במנהל עסקים, התמחות במימון, באוניברסיטת ג'ון קבוט. וכרגע יועצת בכירה של קרן לונדונית בינלאומית הנדל"ן וקרן השקעות פרטיות איטלקית.

פעילותה בעולם היהודי החלה בשנת 1985, בגיל 16, כשהיתה מעורבת בקמפיין המקומי של קרן היסוד. בעקבות צעדיו של אביה, היא הקדישה את עצמה לקמפייני קרן היסוד רבים ברחבי העולם במהלך 30 שנים, הפועלת לקידום מטרות יהודיות שונות הקשורים לחינוך, רווחה, הקלת פליטים וסדרי עדיפויות לאומיות נוספות בישראל ובעולם היהודי. כהכרה במסירות והיכולות שלה, יוהנה מונתה לתפקידי מנהיגות שונים בקרן היסוד, כולל האחרון בו שמשה כיו"ר חבר הנאמנים העולמי. במהלך תקופה זו היא נסעה ודיברה בהרחבה והשיקה יוזמות שונות ובם "הפורום" ו- "בית הספר למנהיגות", כדי להפיץ את מסר של אחדות, כוח, מוטיבציה, ואת האחריות שיש לעם יהודי לאחד את השני.

במהלך עשר השנים האחרונות, כמנהיגת קרן היסוד היא תמכה בפרויקטים רבים פילנתרופיים בישראל, ובכלל זה עלה, איילים, ניטע, ילדים בסיכון, כפר נוער, בתי חולים, מרכזי קליטה, ועוד רבים אחרים.

יוהנה מונעת על ידי אמונתה בחשיבות מדינת ישראל, ובאחדותו של העם היהודי וההבטחה לעתיד יהודי / ציוני לדורות שיבואו אחרי. התורה וישראל הם מנחי האור.