הצוות / מועצת המנהלים והמועצה המקצועית המנחה

Co Chairs

השגריר סטוארט אייזנשטאט
יו"ר שותף
השגריר דניס רוס
יו"ר שותף

ביוגרפיה

השגריר אייזנשטאט, לשעבר תת שר החוץ האמריקאי ושגריר ארה"ב לאיחוד האירופאי. כיום משמש כשותף בכיר בחברת עוה"ד Covington and Burlington ומרכז את הפעילות הבינ"ל של החברה. בין שלל התפקידים שמילא כיהן גם כיו"ר חבר המנהלים במכון וייצמן.
השגריר אייזנשטאט התחנך בבתי הספר הציבוריים באטלנטה. הוא בוגר האוניברסיטה של צפון קרוליינה בצאפל היל (Phi Beta Kappa, cum laude) ובית הספר למשפט באוניברסיטת הארוורד.

בשנת 2003 התפרסם ספרו:
Imperfect Justice: Looted Assets, Slave Labor, and the Unfinished Business of World War II. בחודשים הקרובים צפוי לצאת ספרו החדש בנושא מגמות עולמיות והשפעתן על העם היהודי (באנגלית).


לקריאת כתבות מאת השגריר סטוארט אייזנשטאט

02-5633356

ביוגרפיה

השגריר דניס רוס הוא יו"ר משותף (עם השגריר סטוארט אייזנשטאט) של מועצת המנהלים והוועדה המייעצת של המכון למדיניות העם היהודי. השגריר רוס הצטרף מחדש למועצת המנהלים לאחר שכיהן כשליח המיוחד של הנשיא אובמה וכיו"ר בכיר בזירה התיכונית של המועצה לביטחון לאומי של ארה"ב.

במשך למעלה מעשור (בין השנים 1988 -2000), מילא השגריר רוס תפקיד מרכזי בעיצוב המעורבות האמריקאית במזה"ת, כמנהל אגף תכנון מדיניות בממשל בוש וכשליח מיוחד למזרח התיכון בממשל קלינטון. בין השנים 2002-2008 היה חבר בצוות המכונן של המכון למדיניות העם היהודי, הוא אף שימש כיו"ר מועצת המנהלים הראשון של המכון.

כיום, משמש השגריר רוס כיועץ במכון וושינגטון למדיניות המזרח הקרוב (The Washington Institute for Near East Policy).

השגריר רוס כתב מספר ספרים חשובים שעוסקים במזרח התיכון ובמדיניות החוץ של ארה"ב ובהם:
מיתוסים, אשליות ושלום: מציאת כיוון חדש לארה"ב במזרח התיכון – בשיתוף עם דיוויד מקובסקי (2009,
Myth, Illusions, and Peace: Finding a New Direction for America in the Middle East)

על מדינאות- כיצד לשקם את מעמדה של ארה"ב בעולם (התפרסם בשנת 2007, תורגם לעברית בשנת 2009)

השלום הנעדר (2004- The Missing Peace: The Inside Story of the Fight for Middle East Peace)


לקריאת כתבות מאת השגריר דניס רוס

Associate Chairs

פרופ' יחזקאל דרור
נשיא מייסד (אמריטוס)

ביוגרפיה

פרופסור למדע המדינה ומנהל ציבורי, אמריטוס, באוניברסיטה העברית בירושלים. תחומי הוראה, מחקר וייעוץ כוללים מדינאות, ביטחון לאומי, תכנון מדיניות, היכולת למשול, העם היהודי, ציונות ומדינת ישראל. פירסם ספרים ומאמרים רבים בשתיים עשר שפות, כולל בעברית, בין השאר: מדינות מטורפות, אסטרטגיה- רבתי לישראל, חידוש הציונות, איגרת למנהיג יהודי- ישראלי, מדינאות מדינית- ביטחונית למדינת ישראל. שימש שש שנים כנשיא מכונן של המכון למדיניות העם היהודי. מילא תפקידים בכירים בממשל הישראלי, כולל שנתיים כיועץ בכיר בלשכת שר הביטחון וייעוץ למספר ראשי ממשלה. פעל כיועץ לגופי ממשל בארצות רבות ולארגונים בינלאומיים. חתן פרס לוי אשכול, פרס רוזליו, פרס הרולד לסוויל, פרס רופין ופרס לנדאו. בשנת 2005 קיבל את פרס ישראל בגין עבודותיו המדעיות והיישומיות בתכנון מדיניות. היה חבר ועדת וינוגרד לבחינת אירועי מלחמת לבנון השנייה


לקריאת כתבות מאת פרופ' יחזקאל דרור

Members of the Board

מרים נאור
סלי מרידור
מארק יוטאי
ג'יימס טיש
השגריר זלמן שובל
(English) Member of the Board
(English) Josh Schwarcz
(English) Director of External Relations, The Jewish Agency for Israel
אליוט אברמס
Member of the Board
יוהנה ארביב
חברת מועצת המנהלים
פרופ' אירווין קוטלר
חבר מועצת המנהלים
וונדי פישר
חברת מועצת המנהלים
סמי פרידריך
חבר מועצת המנהלים
ד"ר מישה גלפרין
חבר מועצת המנהלים
דן הלפרין
חבר מועצת המנהלים
אלן הופמן
חבר מועצת המנהלים
הרב ורנון קורץ
חבר מועצת המנהלים
גלן לווי
חבר מועצת המנהלים
פרופ' יהודית בוקסר ליברנט
חברת מועצת המנהלים
עו"ד יצחק מולכו
חבר מועצת המנהלים
ד"ר סטיב נסטיר
חבר מועצת המנהלים
פרופ' יהודה ריינהרץ
חבר מועצת המנהלים
דורון שורר
חבר מועצת המנהלים
מייקל שטיינהרט
חבר מועצת המנהלים
אהרון ידלין
חבר מועצת המנהלים

פעילות ומומחיות:


ביוגרפיה

פעילות ומומחיות:


ביוגרפיה

פעילות ומומחיות:


ביוגרפיה

פעילות ומומחיות:


ביוגרפיה


ביוגרפיה

זלמן שובל הוא דיפלומט, פוליטיקאי ובנקאי ישראלי, חבר הכנסת לשעבר מטעם רפ"י – הרשימה הממלכתית ואחר-כך הליכוד, סגן-אלוף במילואים ושגריר ישראל בארצות הברית בשנים 1990-1993, ו-1998-2000.

פעילות ומומחיות:


ביוגרפיה


ביוגרפיה


ביוגרפיה

יוהנה  ארביב נולדה ברומא, איטליה. היא עשתה תואר במנהל עסקים, התמחות במימון, באוניברסיטת ג'ון קבוט. וכרגע יועצת בכירה של קרן לונדונית בינלאומית הנדל"ן וקרן השקעות פרטיות איטלקית.

פעילותה בעולם היהודי החלה בשנת 1985, בגיל 16, כשהיתה מעורבת בקמפיין המקומי של קרן היסוד. בעקבות צעדיו של אביה, היא הקדישה את עצמה לקמפייני קרן היסוד רבים ברחבי העולם במהלך 30 שנים, הפועלת לקידום מטרות יהודיות שונות הקשורים לחינוך, רווחה, הקלת פליטים וסדרי עדיפויות לאומיות נוספות בישראל ובעולם היהודי. כהכרה במסירות והיכולות שלה, יוהנה מונתה לתפקידי מנהיגות שונים בקרן היסוד, כולל האחרון בו שמשה כיו"ר חבר הנאמנים העולמי. במהלך תקופה זו היא נסעה ודיברה בהרחבה והשיקה יוזמות שונות ובם "הפורום" ו- "בית הספר למנהיגות", כדי להפיץ את מסר של אחדות, כוח, מוטיבציה, ואת האחריות שיש לעם יהודי לאחד את השני.

במהלך עשר השנים האחרונות, כמנהיגת קרן היסוד היא תמכה בפרויקטים רבים פילנתרופיים בישראל, ובכלל זה עלה, איילים, ניטע, ילדים בסיכון, כפר נוער, בתי חולים, מרכזי קליטה, ועוד רבים אחרים.

יוהנה מונעת על ידי אמונתה בחשיבות מדינת ישראל, ובאחדותו של העם היהודי וההבטחה לעתיד יהודי / ציוני לדורות שיבואו אחרי. התורה וישראל הם מנחי האור.


ביוגרפיה

 


ביוגרפיה

סאמי פרידריך הוא המייסד והבעלים של חברת שלדור;
שלדור היא החברה הגדולה בארץ בתחום של ייעוץ אסטרטגי, והיא מפתחת אסטרטגיות אופרטיביות לחברות ישראליות מובילות, עם דגש להישגיות בת-קיימא בתחרות הגלובלית והמקומית.
סאמי גדל בצרפת, עלה לארץ בתום לימודי התיכון, למד מתמטיקה-פיזיקה באוניברסיטה העברית, שירת בחיל האוויר, ולמד מנהל-עסקים באוניברסיטת הרווארד.
הוא עבד מספר שנים בחו"ל בחברות ייעוץ בין-לאומיות והוא גם שירת בשירות הציבורי כמנכ"ל משרד הכלכלה והתכנון.
בנוסף לפעילותו המקצועית, סאמי היה מעורב בצורה אינטנסיבית ולאורך שנים בהקמה ובחיזוק של JPPI ובעשייה ציבורית בתחומים נוספים, בין היתר בפיתוח אסטרטגיה כלכלית-חברתית ארוכת-טווח ("ישראל 2028"), במכון הישראלי לדמוקרטיה.


ביוגרפיה


ביוגרפיה

דן הלפרין נולד בירושלים ב- 1942. את השכלתו רכש בירושלים והוא בוגר האוניברסיטה העברית במדעי הרוח.

משנת 1963 מילא מגוון תפקידים במשרד האוצר, ביניהם: דובר, יועץ לשר, הממונה על הלוחמה בחרם הערבי וסמנכ"ל לעניינים בינ"ל.

כמו כן עבד במשך תקופה של שנתיים ברשות השידור כעורך ופרשן כלכלי ומדיני.

ב- 1979 מונה לציר כלכלי בוושינגטון, תפקיד בו כיהן שבע שנים. בתקופה זו עסק בעיקר בענייני הסיוע הכלכלי והביטחוני ועמד בראש משלחת ישראל למו"מ על הקמת אזור סחר חופשי בין ישראל לארה"ב.

עם שובו לארץ, ב- 1986, פרש משירות המדינה והקים יחד עם אלוף (מיל.) מנחם (מנדי) מרון את חברת "איפטיק" המתמחה בייעוץ עסקי.

מאז שובו לישראל מוושינגטון כיהן דן הלפרין בדירקטוריונים שונים ובהם אל על, חברת החשמל, גמול (דמ"צ), ישרס (דמ"צ), מפעלי נייר חדרה (דמ"צ), בנק לפיתוח התעשייה, קופות הגמל של הבנק הבינלאומי, קרנות הנאמנות של "ביטוח ישיר" (יו"ר ועדת השקעות).

במשך חמש שנים, עד תחילת שנת 97, כיהן כיו"ר קרן הון סיכון "מופת".

כיום מכהן כדירקטור בהדס ארזים קופות גמל (יו"ר ועדת השקעות); אקדמון; אדמונד דה רוטשילד- ניהול תיקי השקעות

כמו כן הוא מכהן כיו"ר עמותת פסטיבל ישראל, יו"ר הועד המנהל של מכון ירושלים לחקר ישראל ויו"ר הועד המנהל של מט"י (מרכז לטיפוח יזמות) ירושלים ופעיל בחבר הנאמנים של האוניברסיטה העברית.

דן הלפרין גר בירושלים, נשוי, אב לחמישה וסב לשניים עשר.

פעילות ומומחיות:

מנכ"ל הסוכנות היהודית


ביוגרפיה

אלן הופמן מכהן כמנכ"ל הסוכנות היהודית מחודש מרץ 2010. מאז עלייתו ארצה מדרום אפריקה בשנת 1967, הוקדשו חייו המקצועיים של אלן לקידום החינוך והקהילה היהודית. אלן החל את הקריירה שלו כמנהל בתוכנית השנתית של תנועת יהודה הצעיר. בתום שלוש שנות לימודי דוקטורט בבית הספר לחינוך של אוניברסיטת הרווארד, הוא כיהן במשך שלוש-עשרה שנים במרכז לחינוך יהודי ע"ש מלטון, באוניברסיטה העברית בירושלים, מתוכן שש שנים כמנכ"ל המרכז. בתום תקופה זו, שימש אלן כמנהל הבכיר של המועצה ליוזמות בחינוך יהודי בניו יורק(CIJE) ובשנת 1997 נתמנה לראש מרכז מנדל להמשכיות יהודית באוניברסיטה העברית. בשנת 2000, מונה אלן למנכ"ל המחלקה לחינוך יהודי-ציוני בסוכנות היהודית לא"י. תחת הנהגתו פיתחה המחלקה יוזמות חדשניות דוגמת פרויקט "מסע בישראל" ותוכנית "מקום". כמנכ"ל הסוכנות היהודית, הוביל אלן תהליך אסטרטגי, שכלל שינוי מבנה ארגוני, לשם מיקוד מחדש של עבודת הסוכנות, שמשימתה היא הבטחת עתידו של העם היהודי.


ביוגרפיה


לקריאת כתבות מאת גלן לווי


ביוגרפיה


ביוגרפיה

עו"ד מלכו מתמחה בעיקר במשפט מסחרי ובדיני חברות, פירוק ושיקום חברות, טלקומוניקציה, דיני זכויות יוצרים, קניין רוחני ותיקי ליטיגציה מורכבים, כך למשל ייצג בהצלחה את התובע במשפט "המגילות הגנוזות" (ראה גם http://lawatch.haifa.ac.il/heb/month/dead_sea.htm). פסק הדין שניתן הוא אחד מפסקי הדין הבולטים בתחום דיני זכויות היוצרים וזכה לתהודה אקדמית וציבורית נרחבת. בנוסף, לעו"ד מלכו ניסיון עשיר בייצוג חברות ומוסדות גדולים, מקומיים וזרים, וכן ממשלות זרות בהליכים שונים.

בין תפקידיו הציבוריים הרבים, משמש עו"ד מלכו, כיו"ר מועצת המנהלים של מוזיאון ישראל, כקונסול כללי של כבוד של אוסטריה בירושלים וכחבר מועצת המנהלים של המכון לתכנון מדיניות העם היהודי.

מאז סוף שנת 2007 מכהן עו"ד מלכו כמנהל המיוחד של 26 חברות מקבוצת חפציבה המצויות בהקפאת הליכים עם חובות מעל ביליון שקל. מדובר בהליכי חדלות פירעון הגדולים ביותר שהתנהלו אי פעם בישראל ומעורבים בהם למעלה מ- 4,500 משפחות של רוכשי דירות בעשרות רבות של פרויקטים לבניה ברחבי הארץ. עו"ד מלכו, יחד עם צוותו גיבש שורה של הסדרים עם המערכת הבנקאית בישראל אשר אפשרו את השלמת הפרויקטים שלוו ע"י הבנקים בישראל ואת מסירת הדירות לרוכשיהן.

לאחרונה, מונה עו"ד מלכו כמנהל מיוחד של חברת כרתא בע"מ, החברה הממשלתית הראשונה בישראל בהליכי פירוק.

בעבר כהן עו"ד מלכו כמפרק של עמותת "אור חדש לבונייך" באשדוד, כאשר במסגרת תפקידו זה ערך סדרה של הסדרים מוצלחים, אשר בעטיים שוקם והובא לידי סיום מוצלח פרויקט בניה רחב מימדים (כ- 600 יחידות דיור) ואף חולק דיבידנד בפירוק, בשיעור העולה על 60%, לנושים הבלתי מובטחים.

במהלך תקופת כהונתו הראשונה של בנימין נתניהו כראש הממשלה (1999-1996), שימש עו"ד מלכו – לבקשת ראש הממשלה ובהתנדבות – כשליחו האישי של ראש הממשלה וכנושא ונותן הראשי מטעם ממשלת ישראל במשאים ומתנים עם הנהגת הרשות הפלסטינית והיו"ר שלה דאז, יאסר עראפת, ועם ממשלת ארה"ב. עו"ד מלכו שומר מאז על קשריו עם בכירי ממשל בארה"ב ובאירופה.

עו"ד מלכו נבחר כעורך דין השנה לשנת 2008 על ידי לשכת עורכי הדין (מחוז מרכז).


ביוגרפיה

יהודה ריינהרץ נולד בחיפה בשנת 1944. הוא למד בתיכון בגרמניה והיגר לארצות הברית עם הוריו בשנת 1961.

ד"ר ריינהרץ בוגר שני תארים ראשונים מאוניברסיטת קולומביה ומהסמינר התיאולוגי היהודי של אמריקה. את התואר השני שלו עשה באוניברסיטת הרווארד בשנת 1968 בנושא 'היהודים בימי הביניים' ואת הדוקטורט עשה ב-1972 באוניברסיטת ברנדייס על ההיסטוריה היהודית המודרנית. ד"ר ריינהרץ היה הפרופסור הראשון ללימודי יהדות באוניברסיטת מישיגן בשנים 1972-1982, שם הקים את התוכנית ללימודי יהדות.

בשנת 1982 היה למרצה להיסטוריה יהודית מודרנית במחלקה ללימודי יהדות והמזרח הקרוב באוניברסיטת ברנדייס. שנתיים לאחר מכן, מונה כמנהל מכון טאובר לחקר יהדות אירופה בברנדייס ושמונה שנים מאוחר יותר הקים את מכון יעקב וליבי גודמן ללימודי ציונות וישראל. בשנים 1991-1994 שירת ריינהרץ כראש המכללה וכסגן נשיא בכיר לענייני האקדמיה. ב-1994, היה לנשיא השביעי של אוניברסיטת ברנדייס. בינואר 2011, מונה ד"ר ריינהרץ לנשיא קרן מנדל.

ריינהרץ חיבר והיה שותף בכתיבתם של יותר ממאה מאמרים ו-25 ספרים בשפות שונות. ספרו היהודים בעולם המודרני (מהדורה שלישית, 2011) אשר ערך ביחד עם פול מנדס-פלור, הוא אחד הטקסטים הנלמדים ביותר במכללות בתחום ההיסטוריה היהודית המודרנית. הביוגרפיה על חיים ויצמן, נשיאה הראשון של מדינת ישראל, אשר מונה שני כרכים, זכתה בפרסים רבים בישראל ובארצות הברית והספר אותו כתב ביחד עם בן הלפרן ז"ל הקרוי הציונות: יצירתה של חברה חדשה, פורסם ב-1998 והופק במהדורה חוזרת בעטיפה רכה בשנת 2000. שלושת הספרים האחרונים שהיה שותף בכתיבתם (עם פרופ' יעקב שביט) הם דרווין וכמה מבני מינו (פורסם בעברית ב-2009), אירופה המהוללת והמקוללת (פורסם בשנת 2010) אשר בוחן את הקשר בין היהודים לאירופה מהמאה ה-18 ועד היום, וכן The Scientific God אשר עוסק במדע הנפוץ במזרח אירופה במחצית השנייה של המאה ה-19 (פורסם בעברית בשנת 2011).

ד"ר ריינהרץ מחזיק בתארי דוקטור כבוד מההיברו יוניון קולג', הסמינר התיאולוגי היהודי, אוניברסיטת פיירפילד, אוניברסיטת בן-גוריון, מכון ויצמן למדע, אוניברסיטת ברנדייס ומההיברו קולג'. בשנת 1992 נבחר להצטרף לאגודה ההיסטורית המלכותית. בשנת 1995, נבחר כחבר באקדמיה האמריקנית לאומנויות ומדעים, ובשנת 1999 מונה לשרת כחבר בוועדה ליחסי חוץ. בנוסף, הוא מכהן במספר מועצות מנהלים ובוועדות מייעצות.

יהודה ריינהרץ נשוי לשולמית ריינהרץ, פרופסורית לסוציולוגיה ומנהלת מכון המחקר ללימודי נשים ומכון הדסה-ברנדייס. לזוג שתי בנות, יעל ונעמי.


ביוגרפיה

מייקל ה. שטיינהרט הוא איש עסקים ומנהל כספים מוכשר שהפך לפילנטרופ והחליט לקדם שינוי בחייהם של יהודי ארה"ב.
לאחר שסיים את לימודיו בבית הספר למנהל עסקים בוורטון בשנת 1960, החל מר שטיינהרט את הקריירה הכלכלית שלו כעמית מחקר, כתב מערכת ואנליסט לניירות ערך. בשנת 1967 הקים שטיינהרט חברת קרן גידור עצמאית (Steinhardt Partners L.P), שבה הרוויח את הונו, במה שנחשב לאחת מהקריירות המזהירות ביותר בהיסטוריה של וול – סטריט. מר שטיינהרט האמין תמיד כי רווחה והישגים כלכליים לבדם, אינם מספיקים על מנת לתת ערך ומשמעות אמיתית לחיים, ולכן בערך באותן השנים בהן העסק שלו צמח ושגשג, הוא החל לחוש דאגה עמוקה לגבי השחיקה באורח החיים היהודי של יהודי התפוצות. בשנת 1995, הצליח שטיינהרט להדהים את אנשי הכלכלה כשהכריז על כוונתו לסגור את חברת הון הגידור שבבעלותו ולהקדיש את זמנו והונו לטובת העולם היהודי. מאז הוא מנהל את פעילותו הפילנתרופית באמצעות קרן שטיינהרט לחיים יהודיים(The Steinhardt Foundation for Jewish Life) והקרן של משפחת ג'ודי ומייקל שטיינהרט בישראל (The Judy & Michael Steinhardt Family Foundation) שבראשה הוא עומד.

מר שטיינהרדט הוא מנכ"ל מייסד משותף של פרויקט תגלית ישראל ותכנית המנהיגות של תגלית (Birthright Excel) והוא ממשיך להעניק תמיכה גדולה לתכניות אלו גם כיום.

מר שטיינהרט משמש כיו"ר משותף בקרן "ערבים" (Areivim Philanthropic Group).
בנוסף, הוא תומך ביוזמות חינוך של יהודים בגיל הרך; בבית הספר לתרבות ע"ש שטיינהרט באוניברסיטת ניו-יורק; ביוזמות חינוך ופיתוח הון אנושי באוניברסיטת פנסילבניה; באוניברסיטת ברנדייס; באוניברסיטת תל אביב ובמוזיאון ארץ ישראל.
בשנת 2001, פרסם מר שטיינהרט ספר ביוגרפיה בשם: No Bull: My Life In and Out of the Markets.

לשטיינהרט ולאשתו ג'ודי, שלושה ילדים: דוד, דניאל ושרה, ועשרה נכדים: יעקוב, יהושוע, קירה, טליה, נתנאל, תיאודור, לילה, אטיין, אינפיניטי ובן-ציון


ביוגרפיה

אהרון ידלין הוא חתן פרס ישראל למפעל חיים לשנת תש"ע, עבור תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה.

להלן נקודות מרכזיות בעשייתו הציבורית:
פעיל מרכזי בהנהגת הסתדרות הצופים 1945-1946
ממייסדי קיבוץ בארי, אוקטובר 1946, משנת 1950 חבר קיבוץ חצרים (היה מזכיר הקיבוץ מספר פעמים)
חבר הוועד הפועל של ההסתדרות 1950-52
מרצה ומנהל בית ברל 1955-57
חבר כנסת- כנסת רביעית- כנסת תשיעית 1959-1979
סגן שר החינוך והתרבות 1964-1972. במקביל כיהן כיו"ר מועצת תנועות הנוער, יו"ר המרכז הישראלי להוראת המדעים, יו"ר המועצה הציונית בישראל ויו"ר הנהלת בית ברל
מזכיר מפלגת העבודה 1972-1974
שר החינוך והתרבות 1974-77
יו"ר ועדת החינוך והתרבות של הכנסת 1977-79
יו"ר המועצה המדעית המייעצת של מכון מורשת דוד בן גוריון 1979
יו"ר תאטרון באר שבע 1980-83 (כיום חבר הנהלת התאטרון)
יו"ר הוועד הפועל והוועדה לענייני סטודנטים באוניברסיטת בן גוריון (כיום סגן יו"ר הוועד המנהל של האוניברסיטה)
מזכיר כללי של התנועה הקיבוצית המאוחדת 1985-89
יו"ר מוסד ביאליק, ויוזם הוצאת "ארץ" (ספרים בגאוגרפיה של א"י)- 1990
יו"ר מועצה תנועתית יד טבנקין- 1991
יו"ר תנועת העבודה הציונית העולמית- 1992
יו"ר מועצת המנהלים של אפעל – המרכז הסמינרי של התנועה הקיבוצית – 2002
מ-1998: יו"ר קמפוס "בית יציב" בבאר שבע ויו"ר ועדת ההיגוי של מרכז ההשתלמויות ביהדות ובדמוקרטיה לעובדי הוראה
מ-2003: יו"ר קרן מלגות ליוצרים מטעם המועצה האזורית בני שמעון
מ-2003: יו"ר הפסטיבל העולמי לקולנוע יהודי, באר שבע ואשקלון
מ-2007: יו"ר אגודת הידידים, מוזיאון הנגב לאמנות

מר ידלין מחזיק בתואר בוגר (BA) בכלכלה ובהיסטוריה כללית ותואר מוסמך (MA) בהיסטוריה כללית ובסוציולוגיה, שניהם מהאוניברסיטה העברית בירושלים

אהרן ידלין פרסם מאמרים רבים בענייני חינוך, נוער, תנועת העבודה, הקיבוץ והחברה הישראלית בעיתונות הכללית, בכתבי עת אקדמיים, בביטאונים תנועתיים ומפלגתיים ובפרסומי משרד החינוך. כמו כן כתב את הספרים האלה:
הכרת החברה – הדרכה בסוציולוגיה לתנועות הנוער
המטרה והתנועה – על הסוציאליזם בעולם
המרכיב היהודי בחינוך בישראל
חינוך לערכים – משרד החינוך
חינוך לערכים ציוניים בבית הספר
הקבוצה – ראשי פרקים לשיחה ולדיון.