יושבי ראש

סטוארט אייזנשטאט

יו"ר שותף

ביוגרפיה

השגריר אייזנשטאט, לשעבר תת שר החוץ האמריקאי ושגריר ארה"ב לאיחוד האירופאי. כיום משמש כשותף בכיר בחברת עוה"ד Covington and Burlington ומרכז את הפעילות הבינ"ל של החברה. בין שלל התפקידים שמילא כיהן גם כיו"ר חבר המנהלים במכון וייצמן. השגריר אייזנשטאט התחנך בבתי הספר הציבוריים באטלנטה. הוא בוגר האוניברסיטה של צפון קרוליינה בצאפל היל (Phi Beta Kappa, cum laude) ובית הספר למשפט באוניברסיטת הארוורד. בשנת 2003 התפרסם ספרו: Imperfect Justice: Looted Assets, Slave Labor, and the Unfinished Business of World War II. בחודשים הקרובים צפוי לצאת ספרו החדש בנושא מגמות עולמיות והשפעתן על העם היהודי (באנגלית).

כתבות ומאמרים מאת סטוארט אייזנשטאט

סגור

דניס רוס

יו"ר שותף

ביוגרפיה

השגריר דניס רוס הוא יו"ר משותף (עם השגריר סטוארט אייזנשטאט) של מועצת המנהלים והוועדה המייעצת של המכון למדיניות העם היהודי. השגריר רוס הצטרף מחדש למועצת המנהלים לאחר שכיהן כשליח המיוחד של הנשיא אובמה וכיו"ר בכיר בזירה התיכונית של המועצה לביטחון לאומי של ארה"ב. במשך למעלה מעשור (בין השנים 1988 -2000), מילא השגריר רוס תפקיד מרכזי בעיצוב המעורבות האמריקאית במזה"ת, כמנהל אגף תכנון מדיניות בממשל בוש וכשליח מיוחד למזרח התיכון בממשל קלינטון. בין השנים 2002-2008 היה חבר בצוות המכונן של המכון למדיניות העם היהודי, הוא אף שימש כיו"ר מועצת המנהלים הראשון של המכון. כיום, משמש השגריר רוס כיועץ במכון וושינגטון למדיניות המזרח הקרוב (The Washington Institute for Near East Policy). השגריר רוס כתב מספר ספרים חשובים שעוסקים במזרח התיכון ובמדיניות החוץ של ארה"ב ובהם: מיתוסים, אשליות ושלום: מציאת כיוון חדש לארה"ב במזרח התיכון - בשיתוף עם דיוויד מקובסקי (2009, Myth, Illusions, and Peace: Finding a New Direction for America in the Middle East) על מדינאות- כיצד לשקם את מעמדה של ארה"ב בעולם (התפרסם בשנת 2007, תורגם לעברית בשנת 2009) השלום הנעדר (2004- The Missing Peace: The Inside Story of the Fight for Middle East Peace)

כתבות ומאמרים מאת דניס רוס

סגור

מועצת המנהלים

אליוט אברמס

ביוגרפיה

אליוט אברמס שירת בתפקידי מדיניות חוץ בימי שני נשיאים רפובליקנים של ארצות הברית: רונלד רייגן וג'ורג' בוש הבן. בתקופת ממשל רייגן כיהן כעוזר מזכיר המדינה לענייני זכויות אדם ועניינים הומניטריים. בתקופת כהונתו הראשונה של בוש הבן, שימש אברמס עוזר מיוחד לנשיא ומנהל בכיר במועצה לביטחון לאומי לענייני המזרח התיכון וצפון אפריקה. בתחילת הקדנציה השנייה של בוש, הוא קודם לתפקיד סגן היועץ לביטחון לאומי לענייני אסטרטגיית הדמוקרטיה העולמית, האחראי על קידום הדמוקרטיה בעולם. אברמס הוא בעל תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת הרווארד ותואר שני ביחסים בינלאומיים מבית הספר לכלכלה של לונדון.

כתבות ומאמרים מאת אליוט אברמס

סגור

אריק גולדשטיין

ביוגרפיה

אריק גולדשטיין הוא מנכ"ל הפדרציה היהודית בניו יורק. בעל תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת קולומביה ותואר שני במשפטים מאוניברסיטת קורנל. בעבר, היה היה שותף מוביל במשרד Paul, Weiss, Rifkind, Wharton & Garrison LLP. גולדשטיין, פעיל זמן רב בקהילה היהודית בניו יורק ומוביל פרויקטים בתחום החינוך היהודי בקהילה זו. מתגורר במנהטן עם אשתו תמר וארבעת ילדיהם.
סגור

קרן קרפ

ביוגרפיה

קרן היא מנהלת פעילות קרן גלייזר בישראל. היא בעלת תואר ראשון בהיסטוריה אירופית ולימודי מזרח אסיה מטעם האוניברסיטה העברית ותואר שני במדיניות ציבורית מאוניברסיטת Hertie בברלין. בעבר ניהלה פרויקטים בתחום המדיניות הציבורית - הן בתחום המוניציפאלי והן במגזר השלישי. מתגוררת עם משפחתה בירושלים.
סגור

סטיב הופמן

נשיא לשעבר במכון למדיניות העם היהודי, חבר מועצת המנהלים

ביוגרפיה

הופמן הוא נשיא הפדרצייה היהודית של קליבלנד ופעיל בקהילה זו מאז 1974. להופמן תואר ראשון מ- Dickinson College שבפנסילבניה, תואר שני בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת מרילנד ותואר שני במדעי היהדות מהאוניברסיטה העברית בבולטימור. הופמן הוא זוכה פרס צ'ארלס אייזנמן לשנת 1999. בשנת 2004 הוא מונה על ידי הנשיא ג'ורג' בוש כראש משלחת ארצות הברית לוועידת המאבק באנטישמיות שהתקיימה בברלין. הופמן נשוי ואב לשניים.
סגור

אריק פינגרהוט

ביוגרפיה

אריק פינגרהוט הוא הנשיא והמנכ"ל של הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה (JFNA). לפני מינויו ב-JFNA, שימש כנשיא של ארגון הלל. קודם לכן כיהן כנשיא מועצת המנהלים של אוניברסיטת אוהיו. מ-1997 עד 2006, כיהן פינגרהוט כסנאטור במדינת אוהיו. בשנת 2004, הוא היה מועמד המפלגה הדמוקרטית לסנאט האמריקני. פינגרהוט הוא דוקטור למשפטים מבית הספר למשפטים של אוניברסיטת סטנפורד ותואר ראשון מאוניברסיטת נורת'ווסטרן.
סגור

ריצ'ארד ברנשטיין

ביוגרפיה

ריצ'רד ברנשטיין הוא עורך דין פעיל למעלה מ-40 שנה, בהם 15 שנים במשרד עורכי הדין הבינלאומי של Greenberg Traurig P.A. הוא יועץ עתיר ניסיון בתחומי ממשל תאגידי ושימש בתפקידים בכירים בארגונים לא ממשלתיים מקומיים, לאומיים ובינלאומיים, לרבות בסוכנות היהודית.
סגור

צור קרן

ביוגרפיה

צור קרן הוא יועץ ניהולי בכיר כבר יותר מ-25 שנה. הוא ייעץ למנכ"לים ולצוותי הנהלה בכירים של תאגידים וארגונים גדולים בתכנון אסטרטגיה עסקית, תכנון ויישום של שינויים ארגוניים, ניתוח מערכות מורכבות, גיבוש מדיניות ליבה וניתוח ביג דאטה למטרות עסקיות. בין השנים 1994-2009 היה ראש המרכז לפסיכולוגיה צבאית (מצ"ח) ויועץ בכיר לאגף זרוע היבשה בצה"ל. בימים אלה הוא מסיים דוקטורט בסוציולוגיה באוניברסיטה העברית.
סגור

גלן לווי

ביוגרפיה

גלן לווי הוא מנהל בכיר ב-Hudson Ventures - קרן הון סיכון ממוקדת טכנולוגיה שבסיסה בניו יורק. בטרם הצטרף להדסון בשנת 2000, גלן שימש במשך 25 שנים כיועץ לכמה מהתאגידים הגדולים בעולם. בהמשך כיהן כיו"ר הליגה נגד השמצה (ADL). גלן הוא בעל תואר ראשון תואר מאוניברסיטת אמהרסט ותואר שני במשפטים מאוניברסיטת שיקאגו. מתגורר בניו יורק עם אשתו ושלושת ילדיהם.
סגור

סלי מרידור

ביוגרפיה

סלי מרידור שרת כשגריר ישראל בוושינגטון בין 2006 – 2009 וכיו"ר הסוכנות היהודית בין 1999 – 2005. בין 2011 – 2018 כיהן כיו""ר ושותף מייסד של קרן הון סיכון ממוקדת בביטחון סייבר. כיום הוא מכהן כיו"ר קרן פנסיה וכחבר בוועדים מנהלים של מכוני מחקר שונים. נשוי לנעה, אב לשלוש וסב לשמונה. צילום תמונה: מוקי שוורץ. הספרייה הלאומית

כתבות ומאמרים מאת סלי מרידור

סגור

ד"ר סטיב נסטיר

ביוגרפיה

ד"ר סטיב נסטיר, הוא הנשיא לשעבר של הפדרציה היהודית של שיקגו. הוא בוגר אוניברסיטת אילינוי; בעל תואר שני מאוניברסיטת רוזוולט ותואר דוקטור. מאוניברסיטת נורת'ווסטרן. הוא חבר שותף במועצת הנגידים וציר מטעם הסוכנות היהודית, ומשתתף ויועץ פעיל לפדרציות היהודיות של צפון אמריקה (JFNA). הוא נשוי לקרולין רוזנברג, שהיא עורכת דין ושותפה ב-Reed Smith Sachnoff & וויבר בשיקגו ולהם חמישה ילדים.
סגור

דורון שורר

ביוגרפיה

דורון שורר הוא רואה חשבון, שכיהן בין היתר כמנכ"ל משרד התחבורה, כממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר, יו"ר קרן הפנסיה "מבטחים" ויו"ר חברת הביטוח "הפניקס". שורר נשוי ואב לשני בנים.
סגור

שיבי גרינפלד

ביוגרפיה

ד"ר שיבי גרינפילד הוא משנה למנכ"ל בסוכנות היהודית לישראל ואחראי על האסטרטגיה, התכנון וההערכה של פעילות הארגון ברחבי העולם. הוא בעל תואר ראשון ושני בפילוסופיה פוליטית ובכלכלה מהאוניברסיטה העברית ובעל תואר דוקטור בתיאוריה פוליטית מאוניברסיטת אוקספורד.
סגור

דן הלפרין

ביוגרפיה

דן הלפרין נולד בירושלים ב- 1942. את השכלתו רכש בירושלים והוא בוגר האוניברסיטה העברית במדעי הרוח. משנת 1963 מילא מגוון תפקידים במשרד האוצר, ביניהם: דובר, יועץ לשר, הממונה על הלוחמה בחרם הערבי וסמנכ"ל לעניינים בינ"ל. כמו כן עבד במשך תקופה של שנתיים ברשות השידור כעורך ופרשן כלכלי ומדיני. ב- 1979 מונה לציר כלכלי בוושינגטון, תפקיד בו כיהן שבע שנים. בתקופה זו עסק בעיקר בענייני הסיוע הכלכלי והביטחוני ועמד בראש משלחת ישראל למו"מ על הקמת אזור סחר חופשי בין ישראל לארה"ב. עם שובו לארץ, ב- 1986, פרש משירות המדינה והקים יחד עם אלוף (מיל.) מנחם (מנדי) מרון את חברת "איפטיק" המתמחה בייעוץ עסקי. מאז שובו לישראל מוושינגטון כיהן דן הלפרין בדירקטוריונים שונים ובהם אל על, חברת החשמל, גמול (דמ"צ), ישרס (דמ"צ), מפעלי נייר חדרה (דמ"צ), בנק לפיתוח התעשייה, קופות הגמל של הבנק הבינלאומי, קרנות הנאמנות של "ביטוח ישיר" (יו"ר ועדת השקעות). במשך חמש שנים, עד תחילת שנת 97, כיהן כיו"ר קרן הון סיכון "מופת". כיום מכהן כדירקטור בהדס ארזים קופות גמל (יו"ר ועדת השקעות); אקדמון; אדמונד דה רוטשילד- ניהול תיקי השקעות כמו כן הוא מכהן כיו"ר עמותת פסטיבל ישראל, יו"ר הועד המנהל של מכון ירושלים לחקר ישראל ויו"ר הועד המנהל של מט"י (מרכז לטיפוח יזמות) ירושלים ופעיל בחבר הנאמנים של האוניברסיטה העברית. דן הלפרין גר בירושלים, נשוי, אב לחמישה וסב לשניים עשר.
סגור

מארק יוטאי

ביוגרפיה

שותף מנהל ב Clarion Capital Partners, LCC, חברת ניהול נכסים בניו יורק. בין השנים 1993-1999 כיהן כמנכ"ל Wasserstein & Perella Co, וכחבר ועדת מדיניות של חברה זו. במהלך תקופה זו, הוא הוביל השקעות בתאגיד Imax ובחברת All-Clad. בעל תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת פנסילבניה.
סגור

הצוות המייסד

אבינועם בר יוסף

נשיא אמריטוס ומנכ"ל מייסד

ביוגרפיה

לשעבר הכתב והפרשן המדיני של עיתון מעריב, ומאוחר יותר שליח העיתון בארה"ב. אבינועם כתב אלפי מאמרים, טורים שבועיים וניתוחים, רבים מהם בתחומי מדיניות העם היהודי, וכתב טור קבוע בג'רוזלם פוסט. בין השנים 1996-1997 הוזמן כעמית מבקר במכון וושינגטון ללימודי המזרח הקרוב, ובשנת 1998 הצטרף למשלחת הישראלית לשיחות הפסגה בוואי פלנטיישן.לשעבר הכתב והפרשן המדיני של עיתון מעריב, ומאוחר יותר שליח העיתון בארה"ב. אבינועם כתב אלפי מאמרים, טורים שבועיים וניתוחים, רבים מהם בתחומי מדיניות העם היהודי, וכתב טור קבוע בג'רוזלם פוסט. בין השנים 1996-1997 הוזמן כעמית מבקר במכון וושינגטון ללימודי המזרח הקרוב, ובשנת 1998 הצטרף למשלחת הישראלית לשיחות הפסגה בוואי פלנטיישן.לשעבר הכתב והפרשן המדיני של עיתון מעריב, ומאוחר יותר שליח העיתון בארה"ב. אבינועם כתב אלפי מאמרים, טורים שבועיים וניתוחים, רבים מהם בתחומי מדיניות העם היהודי, וכתב טור קבוע בג'רוזלם פוסט. בין השנים 1996-1997 הוזמן כעמית מבקר במכון וושינגטון ללימודי המזרח הקרוב, ובשנת 1998 הצטרף למשלחת הישראלית לשיחות הפסגה בוואי פלנטיישן.לשעבר הכתב והפרשן המדיני של עיתון מעריב, ומאוחר יותר שליח העיתון בארה"ב. אבינועם כתב אלפי מאמרים, טורים שבועיים וניתוחים, רבים מהם בתחומי מדיניות העם היהודי, וכתב טור קבוע בג'רוזלם פוסט. בין השנים 1996-1997 הוזמן כעמית מבקר במכון וושינגטון ללימודי המזרח הקרוב, ובשנת 1998 הצטרף למשלחת הישראלית לשיחות הפסגה בוואי פלנטיישן.

כתבות ומאמרים מאת אבינועם בר יוסף

סגור

פרופ' יחזקאל דרור

נשיא מייסד (אמריטוס)

ביוגרפיה

פרופסור למדע המדינה ומנהל ציבורי, אמריטוס, באוניברסיטה העברית בירושלים. תחומי הוראה, מחקר וייעוץ כוללים מדינאות, ביטחון לאומי, תכנון מדיניות, היכולת למשול, העם היהודי, ציונות ומדינת ישראל. פירסם ספרים ומאמרים רבים בשתיים עשר שפות, כולל בעברית, בין השאר: מדינות מטורפות, אסטרטגיה- רבתי לישראל, חידוש הציונות, איגרת למנהיג יהודי- ישראלי, מדינאות מדינית- ביטחונית למדינת ישראל. שימש שש שנים כנשיא מכונן של המכון למדיניות העם היהודי. מילא תפקידים בכירים בממשל הישראלי, כולל שנתיים כיועץ בכיר בלשכת שר הביטחון וייעוץ למספר ראשי ממשלה. פעל כיועץ לגופי ממשל בארצות רבות ולארגונים בינלאומיים. חתן פרס לוי אשכול, פרס רוזליו, פרס הרולד לסוויל, פרס רופין ופרס לנדאו. בשנת 2005 קיבל את פרס ישראל בגין עבודותיו המדעיות והיישומיות בתכנון מדיניות. היה חבר ועדת וינוגרד לבחינת אירועי מלחמת לבנון השנייה

כתבות ומאמרים מאת פרופ' יחזקאל דרור

סגור

סלי מרידור

ביוגרפיה

סלי מרידור שרת כשגריר ישראל בוושינגטון בין 2006 – 2009 וכיו"ר הסוכנות היהודית בין 1999 – 2005. בין 2011 – 2018 כיהן כיו""ר ושותף מייסד של קרן הון סיכון ממוקדת בביטחון סייבר. כיום הוא מכהן כיו"ר קרן פנסיה וכחבר בוועדים מנהלים של מכוני מחקר שונים. נשוי לנעה, אב לשלוש וסב לשמונה. צילום תמונה: מוקי שוורץ. הספרייה הלאומית

כתבות ומאמרים מאת סלי מרידור

סגור