חרבות ברזל

מבחן ההנהגה

ברקע המלחמה בעזה טמון מבחן ההנהגה בהחזרת אמון הציבור. על כל אחד ואחת מהח"כים המכהנים להתרומם לגודל השעה ולפעול למען האינטרס הלאומי

נושאים חדשים בתחום

מאמרים

כן לעסקה, לא בכל מחיר

החזרת החטופים דחופה ומחויבת, אבל "עסקה" עם השטן לא יכולה לכלול מחירים שיסכלו את המשך המלחמה הזו.
מאמרים
מאמרים

כולם תמורת כולנו? — אסור להפסיק כעת את המלחמה

הפסקת המלחמה נגד החלש שבאויבינו ללא הכרעה כמוה כדימום עז של לווייתן בים שורץ כרישים. מי שחפץ בביצור ביטחון ישראל לדורות הבאים חייב לחשוק שיניים — ולהמשיך במלחמה עד שתושג הכרעה ברורה.
מאמרים
כתבות

"הממשלה עדיין לא עמדה ביעדים שהגדירה". האזינו

פרופ' ידידיה שטרן, נשיא המכון למדיניות העם היהודי התראיין לאריה גולן ב'כאן ב' והתייחס לסקר שעשה המכון במלאת 100 ימים למלחמה.
כתבות
מאמרים

אי תלות בארה"ב היא פנטזיה מסוכנת

אין מנוס משיתוף פעולה קרוב עם ארה"ב ובנות ברית אחרות שיש לו מחירים – גם בחופש הפעולה שלנו – וגם בדרך הפעולה שלנו תוך כדי לחימה.
מאמרים
מאמרים

אנחנו שונאים להפסיד יותר מאשר אנחנו אוהבים לנצח

בתלות ההדדית שיצר ראש הממשלה בין שחרור החטופים לניצחון על חמאס, הוא מתעלם מהתיאוריה החשובה שלפיה העצב על ההפסד גורם לכאב רב בהרבה מאשר שמחת הניצחון.
מאמרים
מאמרים

זה לא באג, זה פיצ'ר

מחדל ה-7 באוקטובר היה תוצאה בלתי נמנעת של האסטרטגיה הישראלית
מאמרים
מאמרים

ניצחון במערכה המשפטית דורש מכולנו אחריות

המלחמה המשפטית שמתחילה היום בהאג תלווה אותנו שנים ארוכות. הצביעות של המערכת הבינלאומית ברורה. אבל אין לנו ברירה אלא לשחק במגרש הזה ולנצח גם בו.
מאמרים
מאמרים

לכל מלחמה יש שם: למה דחוף לנתניהו למצוא חלופה ל"חרבות ברזל"?

רבים הביעו תמיהה על רצונו של ראש הממשלה לשנות את שמה של המלחמה בעודה מתנהלת. אבל כשבוחנים את תולדות השיקולים במקרים דומים במלחמות קודמות, מבינים בדיוק מה הוא מבקש להשיג. מ"שלום הגליל", דרך "ענבי זעם" ועד ל"חרבות ברזל": הצצה לפוליטיקה של שמות המלחמות
מאמרים
מאמרים

למה הצעתי את "מלחמת בראשית"

המחויבות של החברה האזרחית לראשית מחודשת של המפעל הציוני תיחצב באבן על מצבותיהם של מאות הנופלים בקרבות שייכתב בהן "נפל/ה במלחמת בראשית"
מאמרים