גיאופוליטיקה

איך נדע שניצחנו במלחמה?

שני היסטוריונים ובכירה לשעבר במועצה לביטחון לאומי דנים על הדרך לסיים מלחמות, ועל הדרך לזהות את המנצח בהן.
[addthis tool="addthis_inline_share_toolbox_2u16"]

פרסומים נוספים

מאמרי דעה

7 באוקטובר המשפטי: כך התובע בהאג הפיל אותנו בפח

איך הגיעה ישראל למצב שבו יוצאת בקשה לצווי מעצר נגד רה"מ ושר הביטחון? בדיוק כמו שהתגלגלנו לשבת השחורה: קונספציות, קוצר ראייה והיעדר אסטרטגיה.
מאמרי דעה
מאמרי דעה

צווי מעצר ב-ICC הם עוול היסטורי כלפי ישראל

התובע של ה-ICC פעל בחוסר תום לב קיצוני ותוך צביעות איומה. אבל זה לא משנה את ההשלכות הקשות של בקשתו לצווי מעצר נגד נתניהו וגלנט על ישראל. רק לחץ אמריקאי משמעותי מאוד יוכל לעצור את כדור השלג הזה לעת עתה.
מאמרי דעה
מאמרי דעה

לישראל דרושה תפישת ביטחון מעודכנת

שעות בודדות של לחימה בעצימות גבוהה, בלי שישראל נאלצה להרוג איש מאויביה, הבהירו כי אין אנו "עם לבדד ישכון", וגם אין תוחלת להתנהלות היהירה הנגזרת מקביעה שגויה זו, בבחינת "ובגויים לא יתחשב".
מאמרי דעה
מאמרי דעה

מה מכשיר אנשי צבא להבין את סינוואר?

הצבא הוא מבנה היררכי, שבו ה"אמת" תלויה בדרגתו של המפקד ולא בדיון פתוח בין שווים. לובשי המדים מעדיפים הסברים פשוטים וברורים לתופעות, ובכך כושלים בפענוח התנהגות פוליטית
מאמרי דעה
מאמרי דעה

עם לבדד? לא נשרוד

בבלימתה הכמעט מוחלטת של המתקפה האיראנית על ישראל הייתה הרבה סיעתא דשמיא אבל היא לא נס. היא הישג משמעותי שנבנה על יכולות טכנולוגיות פורצות דרך של ישראל וברית אסטרטגית אזורית בהובלת ארה"ב.
מאמרי דעה
כתבות

ד"ר שוקי פרידמן: סנקציות על מתנחלים – סכנה אמיתית להתיישבות

סגן נשיא המכון למדיניות העם היהודי ד"ר שוקי פרידמן התראיין לערוץ 7 והתייחס לסנקציות שהטיל ממשל ביידן על מתנחלים.
כתבות
כתבות

"הצו הזה הוא קטסטרופה לעתיד ההתיישבות, הצלחה ל-BDS"

סגן נשיא המכון למדיניות העם היהודי ד"ר שוקי פרידמן התראיין בערוץ 14 והסביר את משמעותו של הצו שהטיל הנשיא ביידן נגד ארבעה מתנחלים: "לפי הצו הזה גם מי שיהיה מעורב בבניה חוקית ביהודה ושומרון עלול להיות חשוף לסנקציות"
כתבות
מאמרי דעה

הצו הנשיאותי של ביידן מבשר רעות להתנחלויות

הצו שהטילה ארה"ב על ארבעה אזרחים ישראלים אולי שגוי, אבל הדבר לא משנה את התוצאה המזיקה ומנבא רעות להתיישבות כולה. על ישראל לפעול כדי לבטל את רוע הגזירה
מאמרי דעה
מאמרי דעה

ביידן ונתניהו – האמנם סופה של ידידות מופלאה?

הממשל האמריקני, עשוי לפתוח במהלך שיכלול קידום של פתרון שתי המדינות, בצד נורמליזציה עם סעודיה והתמודדות עם איראן. בקרוב נדע אם ביידן יזרז תוכנית כזאת
מאמרי דעה