פרסומים

מה יוליד ההר?

גם ללא חומר הבעירה של ביקור השר בן גביר בהר הבית, הטרנד של דתיים העולים למקום צובר תאוצה ודורש התייחסות: מה מדינת ישראל רוצה שיקרה שם?
דמוקרטיה

לא להפיכה, כן לשינוי

בצד הדרישה לעצמאות מלאה של מערכת המשפט, יש להיפתח לרעיונות חדשים בקשר לסמכויות שלה
דמוקרטיה
גיאופוליטיקה

הדילמה של צחי הנגבי

אם ראש המ"לל רוצה להיות נאמן לתפקידו, עליו לדרוש קיום דיון מעמיק בשאלת ההשלכות של קידום הרפורמה במערכת המשפט
גיאופוליטיקה

"רבים מהעולים רוצים להתגייר, מערך הגיור הממלכתי נכשל"

על רקע חשיפת ממצאי דו״ח ״מיהו יהודי״ של המכון למדיניות העם היהודי, התקיים אתמול (ג') כנס במכון ובו נטלו חלק חוקרים, אנשי ציבור ופעילים חברתיים.
אנטישמיות ודה-לגיטימציה

האנטישמיות בארה"ב עולה, הישראלים מצפים לעליית יהודי התפוצות

הרבה מאוד אמריקאים מחזיקים בעמדות לא מחמיאות ליהודים. זה לא דבר חדש, אבל נדמה שהוא מתגבר. סקר של הליגה נגד השמצה חשף נתונים חדשים השבוע, ויש בהם בכדי להטריד.
אנטישמיות ודה-לגיטימציה

"יהודי ארה״ב מהווים נכס אסטרטגי, על ישראל לקחת אותם ברצינות״

השגריר לשעבר דניס רוס, המכהן כיו״ר משותף של המכון למדיניות העם היהודי, קיים דיון פומבי עם עורך הארץ אלוף בן, במהלך כנס גיאופוליטי בנושא השפעת תוצאות הבחירות בישראל על יחסיה עם ארה״ב.
דמוקרטיה

לפני שיהיה מאוחר, שבו ותדברו

נאום הנשיאה חיות היה חריג ודרמטי. הוא שידר חשש גדול, אפילו מצוקה. תכניו חשובים, אבל העובדה שמי שעומדת בראש הרשות השופטת בחרה בטון חריף כזה משמעותית לא פחות.
דמוקרטיה
דמוקרטיה

הנתונים נחשפים: עליה של 9,000% בשיח על מלחמת אחים

ד"ר שוקי פרידמן, סגן נשיא המכון למדיניות העם היהודי, הציג בתכניתו של שמעון ריקלין בערוץ 14 את הנתונים הדרמטיים על הזינוק באלימות המילולית ברשתות: "מדברים על מלחמת אחים וזה מדיר שינה. האחריות על השיח היא גם באולפנים".
דמוקרטיה
דמוקרטיה

מלחמת אחים? חשש אמיתי שהסימנים כבר כאן

ההאשטאג #מלחמת_אחים מציף את הרשתות החברתיות. אם היה אפשר למדוד טרנדים בהתבטאויות פוליטיקאים, גם שם הוא היה בולט. מלחמות אחים טבועות עמוק ב-DNA היהודי.
דמוקרטיה

אולי יעניין אותך גם