פרסומים

פודקאסטים

הסכת העם היהודי – הניתוח של JPPI

בימים בהם ישראל עומדת בצומת קריטי בעיצומה של מלחמה, המכון למדיניות העם היהודי מקיים הערכת מצב דו שבועית מעמיקה. הפרקים משודרים בימי שני וחמישי בשעה 18:00.
פודקאסטים
מדד JPPI לחברה הישראלית

מדד החברה הישראלית לחודש יוני 2024: רוב הישראלים משוכנעים שצריך לתקוף את חיזבאללה – בכל העוצמה

בקרב הציבור הישראלי נרשמת תמיכה רחבה במתווה לעסקת חטופים שהציג הנשיא ביידן. נמשכת הירידה באמון שהישראלים נותנים בממשלה, בעומד בראשה ובמפקדי צה"ל.
מדד JPPI לחברה הישראלית
חרדים

עת לחשבון נפש

במשך כמה עשורים עמדת החרדים הלא רשמית הייתה כי יש לחתור לצבא מקצועי, קטן וחכם. באה המציאות וטפחה על פנינו. ד"ר חיים זיכרמן קורא להנהגה החרדית להציג תכנית מעשית להשתלבות בנטל הביטחוני
חרדים
דמוקרטיה

על יוזמת "חוקה רזה"

בהיעדר היתכנות לעת הזאת לחוקה שלמה, יש לקבוע את הכללים שעליהם ניתן להסכים ושאינם עמוסי אידיאולוגיות סותרות, ובכך לתרום ליציבות. דברים שאמר המשנה לנשיאה בדימוס על הפרויקט שמקדם המכון.
דמוקרטיה
קהילות יהודיות בעולם

מהאירוויזיון ועד לבחירות לפרלמנט: פתאום ניתן לראות מה באמת מפחיד מאות אלפי אירופאים

האירופאים מפקפקים במדיניות ממשלותיהם התומכות בהגירה מוסלמית ובהתחשבות באינטרסים קטאריים. זו הסיבה העיקרית לתבוסה שנחל השמאל הקיצוני בבחירות לפרלמנט.
קהילות יהודיות בעולם
דת ומדינה

זה התחיל בניסיון אמיץ להתמודד עם אתגר הגיור ונגמר עם כתיבה הלכתית מסוג חדש

שאלת מעמדם של "חסרי הדת" היא אחת הבעיות המרכזיות הניצבות בפני זהותה היהודית של מדינת ישראל. בספרו המקיף מראה הרב אליעזר מלמד כי ישנה אפשרות להתמודד עם האתגר מכיוון נוסף
דת ומדינה
דמוקרטיה

על המרכז הפוליטי לחדול מעמימות אידאולוגית

מפלגות המרכז חייבות להבהיר מה תשובותיהן לשאלת היסוד של קיומנו: כיצד יובטח האופי היהודי והדמוקרטי של ישראל בלא חלוקת הארץ?
דמוקרטיה
פודקאסטים

מתגעגעים לזקן? תום שגב ואניטה שפירא בשיחה על בן-גוריון

שמואל רוזנר בשיחה עם שניים מהביוגרפים הגדולים של דוד בן-גוריון: על התנ"ך והפלמ״ח, על ציונות ומוסר, על ערבים ויהודים, על חוקה, גיוס חרדים, אלטלנה, פוליטיקאים וקצינים, ברית מילה, העגלה הריקה, מליציות אז ועכשיו, החזון והחזון איש, טרנספר, חינוך, פרגמטיות וכוחנות.
פודקאסטים
מדד קול העם היהודי

מדד קול העם היהודי לחודש מאי 2024: גוברת תחושת חוסר הביטחון בקרב יהודי ארה"ב

רוב יהודי ארה"ב מאוכזבים מטיפולו של ממשל ביידן במחאות בקמפוסים, ובמקביל משוכנעים כי ההסברה הישראלית כושלת.
מדד קול העם היהודי

אולי יעניין אותך גם