פרסומים

סקר חדש בשבוע השביעי ל״חרבות ברזל״: יהודי ארה״ב בתמיכה רחבה בהמשך המלחמה

לדברי פרופסור ידידיה שטרן, נשיא המכון למדיניות העם היהודי: ״יהדות ארה״ב היא בבחינת כלים שלובים עם מדינת ישראל. המתרחש כאן עומד במרכז תודעתם של היהודים ומשפיע ישירות על תחושת הביטחון שלהם. יהדות ארה״ב ומדינת ישראל הם שני זרועות של גוף לאומי אחד״.

שובה של האנטישמיות

רעידת האדמה שהתרחשה בשבת השחורה בנגב המערבי הרימה גל צונאמי של אנטישמיות שמציף חלקים מארצות־הברית.
חרבות ברזל

חייבים הכרעה

ניצחון ברור במלחמה והשמדת חמאס הם ענין קיומי עבור מדינת ישראל. אבל תהיה להם גם השפעה מכרעת על תחושת הביטחון של יהודים ברחבי העולם.
חרבות ברזל
המזרח התיכון

אחרי הפתעה צבאית, אנו עלולים להיות מופתעים מדינית

מנהיגים פלסטינים מזהירים מעת לעת כי בהיעדר סיכוי למימוש פתרון שתי המדינות, יאלצו לשנות את תביעתם: לא עוד מדינה פלסטינית עצמאית לצדה של ישראל, אלא זכויות דמוקרטיות שוות במדינה אחת המשתרעת מן הים ועד נהר הירדן.
המזרח התיכון

חץ ישיר מסינוואר לעקב אכילס הישראלי

כולנו מוצפים – אזוקים לרכבת הרים רגשית שכל פיסת מידע על מי מהשבויים מטלטלת אותה בפראות. כאלה אנחנו: ערבים זה בזה, שותפים לברית גורל שעומדת למבחן בימים אלו. כל המדינה בכתה כשאוהד מונדר רץ לקראת אבא שלו. כאלה אנחנו – לב אחד.

סקר חדש: למרות המלחמה רוב עצום מהחרדים בעד המשך הפטור המלא מגיוס

 ד"ר שוקי פרידמן, סגן נשיא המכון למדיניות העם היהודי "התקוות שהמלחמה תגרום לחרדים לרצות להשתלב יותר בחברה הישראלית מתנפצות אל קרקע הנתונים. בכל הנושאים הקריטיים להשתלבותם ולשוויון בישראל, מבחינת החרדים לא ישתנה כלום גם אחרי המלחמה. רק שינוי חיצוני, שיפסיק את התמיכה באורח החיים החרדי ויחייבם לשאת באופן שווה בנטל הבטחוני והכלכלי יביא לשילובם ויציל את ישראל מעתיד של מדינת עולם שלישי"
זהות

ארצי לא שינתה את פניה

המתקפה הרצחנית של חמאס הוכיחה לנו שהברית הישראלית לא נעלמה – היא עוברת תהליך התחשלות שבסופה נגלה מציאות חברתית חדשה.
זהות

ה"ג'וקר" של בן לאדן: ככה הופכים מחבל אכזר לגיבור נערץ

הטרנד שכבש את טיקטוק, ובו צעירים מביעים תמיכה בבכיר אל קאעידה שעמד מאחורי מתקפת הטרור ב-11 בספטמבר, צריך להדאיג גם אותנו. מי שהגו את הרעיון, כנראה שאבו השראה מדמות הליצן שהופך לרוצח וסוחף אחריו המונים. למרבה הצער, זה מצליח להם
חרבות ברזל

דילמת החטופים – עם כיפה או בלעדיה

המובהקות של הימין הדתי המסתייג מתשלום מחיר לחמאס ממחישה פער החוצה את החברה הישראלית: התפיסה הקולקטיבית מול האינדיבידואליזם
חרבות ברזל

אולי יעניין אותך גם