עמיתים לשעבר

ד"ר ענבל הקמן

עמיתה

ביוגרפיה

ד"ר ענבל הקמן היא בוגרת בית הספר ע"ש פדרמן למדיניות ציבורית וממשל באוניברסיטה העברית בירושלים. עבודת הדוקטורט שלה, שנכתבה תחת הנחייתם של פרופסור אלכס מינץ ופרופסור רענן סוליציאנו-קינן עסקה בניתוח תהליכי קבלת החלטות של מדינאים ישראלים בנושא ביטחון לאומי. בנוסף לעבודתה במכון היא מרצה בבית הספר למדיניות ציבורית באוניברסיטה העברית בקורס יישום מדיניות. בעבר שימשה כעוזרת הוראה בבית הספר למדיניות ציבורית וכרכזת היחידה לסימולציות ביטחוניות- מדיניות בבית ספר לאודר לממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה, הבינתחומי הרצליה. בין השנים 2008-2009, שימשה ענבל כרכזת צוות תוכן וכחברה בוועדת ההיגוי של ועידת הנשיא. לענבל תואר שני מתוכנית המצטיינים במדיניות ציבורית באוניברסיטה העברית ותואר ראשון ביחסים בינ"ל ובתקשורת, גם הוא מהאוניברסיטה העברית.

כתבות ומאמרים מאת ד"ר ענבל הקמן

סגור

גבריאל אבן צור

עמית

ביוגרפיה

גבריאל אבן צור גדל בצרפת ועלה לישראל בשנת 2011. הוא חי בירושלים עם אשתו חן, ועם בנם פלאי. גבריאל הוא סטודנט לתואר שלישי בחוג להיסטוריה של עם ישראל ויהדות זמנינו וזכה במלגת נשיא לסטודנטים מצטיינים מטעם בית ספר ע"ש מנדל. תחומי המחקר שלו נמצאים בנקודת ההשקה של יהדות מזרחית, משפט עברי והיסטוריה. גבריאל מחזיק בתואר שני מהאוניברסיטה העברית ובתואר ראשון משולב בתכניות פכ"מ (פילוסופיה, כלכלה ומדעי המדינה) ו'אמירים'. בשנתיים האחרונות גבריאל עבד כעוזר מחקר במרכז ללאום, דת ומדינה במכון הישראלי לדמוקרטיה.

כתבות ומאמרים מאת גבריאל אבן צור

סגור

ד"ר עינת וילף

ביוגרפיה

ד"ר עינת וילף היא עמיתה נלווה במכון וושינגטון למדיניות המזרח התיכון. היא שירתה כיו״ר ועדת החינוך, התרבות והספורט, יו״ר ועדת המשנה לקשרי ישראל והעם היהודי וחברה בוועדת החוץ והביטחון בכנסת ה-18. ד"ר עינת וילף שימשה בעברה כיועצת מדינית למשנה לראש הממשלה שמעון פרס, יועצת אסטרטגית בחברת הייעוץ העולמית מקינזי ושותפה מנהלת בכור הון סיכון. בצה"ל שירתה ד"ר וילף כקצינת מודיעין ביחידה 8200. היא בעלת דוקטורט במדעי המדינה מאוניברסיטת קיימברידג', תואר שני במנהל עסקים מאינסיאד ותואר ראשון במדעי המדינה מאוניברסיטת הארוארד. ד"ר וילף פרסמה ארבעה ספרים העוסקים בחברה הישראלית: ספרה הראשון ״מקימים, לוחמים ואנחנו – הדור השלישי והמאבק על דמותה של מדינת ישראל״, עוסק בעברה ועתידה של ישראל מנקודת המבט של הדור הצעיר. ספרה השני, "בחזרה לאלף-בית: הדרך להצלת החינוך בישראל (ללא תוספת תקציב)", מציע תכנית מפורטת וישימה להצלת מערכת החינוך הממלכתית. ספרה השלישי "זו לא השיטה, טמבל" מסביר מדוע אין צורך בשינוי השיטה בישראל תוך השוואה למערכות ממשל של מדינות אחרות. ספרה האחרון ״לנצח במלחמת המלים״ הוא אסופת מאמריה הבעיקריים מהעיתונות העולמית בנושא ישראל, ציונות ודיפלומטיה.

כתבות ומאמרים מאת ד"ר עינת וילף

סגור

רמי טל

ביוגרפיה

נולד ב-1948 בתל-אביב, למד משפטים, היסטוריה כללית ומדע המדינה, והתמחה בפילוסופיה מדינית. ב-1977 החל לעבוד בעיתון "ידיעות אחרונות" כעורך חדשות. בין השנים 1989-93 שימש כתב העיתון בוושינגטון. מאז שובו ארצה עבד טל בעיקר בהוצאת "ידיעות ספרים", בין היתר כראש מדור הספרים בנושאי פוליטיקה וביטחון. ערך את ספריהם של בנימין נתניהו, שמעון פרס, עזר ויצמן, משה ארנס, יוסי ביילין, משה (בוגי) יעלון, דני חלוץ, אורי שגיא, דני יתום, אברהם בורג ורבים אחרים.
סגור

תא"ל (מיל.) מיכאל (מייק) הרצוג

ביוגרפיה

תת-אלוף במילואים. השתחרר באוגוסט 2010 משירות ארוך בצה"ל שכלל, בין השאר, לחימה כחייל חי"ר במלחמת יום הכיפורים, מסלול ארוך באגף המודיעין (אמ"ן), ראש החטיבה לתכנון אסטרטגי באגף תכנון (אג"ת), המזכיר הצבאי לשר הביטחון וראש מטה שר הביטחון (סה"כ שש שנים בשני התפקידים האחרונים, עם ארבעה שרי ביטחון). תא"ל (מיל.) הרצוג נטל חלק בכל שיחות השלום של ישראל עם הפלסטינים, הסורים והירדנים מאז 1993. בין מאי 2009 למרץ 2010 שימש כשליח מיוחד של ראש הממשלה ושר הביטחון במאמצים להניע את התהליך המדיני. שימש ומשמש גם כעמית מחקר ב- Washington Institute for Near East Policy.

כתבות ומאמרים מאת תא"ל (מיל.) מיכאל (מייק) הרצוג

סגור

מתיו גרסון

מתמחה
סגור

טליה גורודס

ביוגרפיה

טליה היא עמיתת מחקר במכון המובילה פרויקט בנושא עמיות יהודית.
בנוסף, היא עמיתת קרייטמן ודוקטורנטית במכון בן-גוריון לחקר ישראל והציונות באוניברסיטת בן-גוריון. מחקרה עוסק בגישה של דוד בן-גוריון ליהדות אמריקה כחלק מתפיסת הממלכתיות שלו במלחמת העולם הראשונה והשניה.
בעבר, ניהלה את מכון ראות לחשיבה אסטרטגית, שם הובילה פרויקטים של מחקר והשפעה הנוגעים לביטחון לאומי, פיתוח חברתי-כלכלי של הפריפריה, ויחסי ישראל והעולם היהודי.
טליה בוגרת תואר שני בלימודי ביטחון מאוניברסיטת קולומביה, ניו יורק (בהצטיינות), ותואר ראשון במדע המדינה מאוניברסיטת שיקאגו (בהצטיינות).
סגור

דן פפרמן

עמית

ביוגרפיה

דן פפרמן סיים את שירותו הצבאי בדרגת רס"ן. קרוב לעשור, דן שימש כחוקר ויועץ מדיניות חוץ וביטחון לאומי במטכ"ל, והתמקד ביחסי ישראל-ארה"ב; כעוזרו המיוחד של סגן הרמטכ"ל; וכמקפד של יחידת מודיעין מיוחדת בחטיבת המחקר של אמ"ן, שם הוא ממשיך לשרת במילואים. במגוון תפקידיו, דן היה מעורב מקרוב בסוגיות הביטחוניות – מדיניות הדחופות ביותר שאיתן מתמודדת ישראל. בנוסף, דן מייעץ, מרצה וכותב בנושאי מדיניות חוץ, ביטחון וסוגיות מודיעין. טרם שירותו הצבאי, דן סיים תואר שני בלימודי ביטחון לאומי מאוניברסיטת תל אביב ותאור ראשון בפוליטיקה בינלאומית ומזרח תיכון בבית הספר לשרות בין לאומי באוניברסיטה האמריקנית, וושינגטון די.סי, בהצטיינות. דן גם סיים בהצלחה התמחות במכון וושינגטון לחקר מזרח התיכון.

כתבות ומאמרים מאת דן פפרמן

סגור

ד"ר גתית לוי-פז

עמיתה

ביוגרפיה

ד"ר גתית לוי-פז היא עמיתה לשעבר במכון למדיניות העם היהודי. בעלת תואר דוקטור במדעי המדינה מאוניברסיטת בר אילן, תואר שני בספרות עברית מאוניברסיטת בן גוריון בנגב ותואר ראשון בתקשורת ומדעי המדינה מאוניברסיטת בר-אילן. עבודת הדוקטורט שלה עסקה במחקר בינתחומי, ספרותי וסוציולוגי פוליטי של הזהות היהודית האמריקאית הצעירה. כיום, בנוסף לעבודתה במכון, היא מרצה במנהל המכללות באוניברסיטת בר-אילן. בעבר שימשה כעמיתת מחקר בתכנית יהדות וזכויות אדם במכון הישראלי לדמוקרטיה, עבדה כעורכת ספרות עברית במכון לתרגום וכתבה ביקורות ספרות למוסף "ספרים" של עיתון "הארץ".

כתבות ומאמרים מאת ד"ר גתית לוי-פז

סגור