כתבות

סדר לפי: שם | תאריך

הנתונים נחשפים: עליה של 9,000% בשיח על מלחמת אחים

ד"ר שוקי פרידמן, סגן נשיא המכון למדיניות העם היהודי, הציג בתכניתו של שמעון ריקלין בערוץ 14 את הנתונים הדרמטיים על הזינוק באלימות המילולית ברשתות: "מדברים על מלחמת אחים וזה מדיר שינה. האחריות על השיח היא גם באולפנים".

מה יוליד ההר?

גם ללא חומר הבעירה של ביקור השר בן גביר בהר הבית, הטרנד של דתיים העולים למקום צובר תאוצה ודורש התייחסות: מה מדינת ישראל רוצה שיקרה שם?

"רבים מהעולים רוצים להתגייר, מערך הגיור הממלכתי נכשל"

על רקע חשיפת ממצאי דו״ח ״מיהו יהודי״ של המכון למדיניות העם היהודי, התקיים אתמול (ג') כנס במכון ובו נטלו חלק חוקרים, אנשי ציבור ופעילים חברתיים.
אנטישמיות ודה-לגיטימציה

האנטישמיות בארה"ב עולה, הישראלים מצפים לעליית יהודי התפוצות

הרבה מאוד אמריקאים מחזיקים בעמדות לא מחמיאות ליהודים. זה לא דבר חדש, אבל נדמה שהוא מתגבר. סקר של הליגה נגד השמצה חשף נתונים חדשים השבוע, ויש בהם בכדי להטריד.
אנטישמיות ודה-לגיטימציה

"יהודי ארה״ב מהווים נכס אסטרטגי, על ישראל לקחת אותם ברצינות״

השגריר לשעבר דניס רוס, המכהן כיו״ר משותף של המכון למדיניות העם היהודי, קיים דיון פומבי עם עורך הארץ אלוף בן, במהלך כנס גיאופוליטי בנושא השפעת תוצאות הבחירות בישראל על יחסיה עם ארה״ב.
דמוקרטיה

מי מוכן להתפשר על פסקת התגברות? אולי תופתעו לשמוע

זה ויכוח שאין ולא יכולה להיות לו הכרעה שמבוססת על עובדות. לשני הצדדים יש עובדות, לשני הצדדים יש עמדות.
דמוקרטיה
התפוצות

גרמניה תעניק סיוע של 12 מיליון יורו לשורדי שואה אוקראינים

אירוע לציון 70 שנה להסכמי לוקסמבורג (הסכמי השילומים) בין ועידת התביעות לממשלת גרמניה התקיים בשבוע שעבר במוזיאון היהודי בברלין. באותו היום סוכם כי ממשלת גרמניה תעניק  לשורדי שואה פיצויים בגובה 1.2 מיליארד דולר בשנת 2023. השגריר בדימוס סטיוארט אייזנשטאט: "זהו הישג מונומנטאלי שמראה את המחויבות של העם הגרמני להכיר ברוע של החברה הנאצית".   בשבוע שעבר הכריזה ועידת התביעות במסגרת הסכמי השילומים…
התפוצות
גיאופוליטיקה

יו״ר הסוכנות היהודית דורון אלמוג: "אנחנו בתקופה של קיטוב, דרוש מאמץ לאומי לחיזוק הקשר בין ישראל לתפוצות"

בדיון של המכון למדיניות העם היהודי הוצגו ממצאי הדיאלוג השנתי השמיני לפיהם 60% מקרב הצעירים האמריקאים שהשתתפו במחקר ו-71% מהישראלים חשים מרחק רב בין יהודי התפוצות לישראלים וחשים שהישראלים כלל אינם מכירים או מתעניינים בהם. בדיון השתתפו יו"ר הסוכנות היהודית, האלוף במיל' דורון אלמוג, ח"כ מרב בן ארי (יש עתיד) נשיא המכון פרופ' ידידיה שטרן, חוקרי המכון ועשרות משתתפים. בדיון…
גיאופוליטיקה
צעדת התפוצות בירושלים. צילום: אסתי דזיובוב TPS

צעדת התפוצות בירושלים. צילום: אסתי דזיובוב TPS

התפוצות

עד כמה באמת חשוב לנו הקשר עם יהדות התפוצות?

המשבר עם רוסיה סביב פעילותה של הסוכנות היהודית, שוב הציף את השאלה איזה מחיר מדינת ישראל מוכנה לשלם עבור דאגתה לשלומן של קהילות יהודיות בעולם   נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. צילום: קובי ריכטר TPS טיבו של המשבר עם רוסיה באשר לפעילות הסוכנות איננו ברור. האם הרקע הוא משפטי – רוסיה טוענת שהסוכנות הפרה את החוק המקומי – או שהוא מדיני,…
התפוצות

האם התמיכה האוונגליסטית בישראל באמת חד-משמעית?

אין לראות את התמיכה האוונגליסטית בישראל כמובנת מאליה; יש להזין ולטפח אותה.