מאמרי דעה

סדר לפי: שם | תאריך

חוק גיוס ראוי – תנאי לקיומה של ישראל

מאחורי הדרישה לגיוס החרדים תמיד הסתתר עניין ערכי, אולם אחרי ה-7 באוקטובר הסוגייה הפכה להיות קיומית. שורות הצבא לא יתמלאו בפועלים זרים והדרך היחידה להגדיל את מספר המתגייסים היא לגייס גם חרדים.
[addthis tool="addthis_inline_share_toolbox_2u16"]
גיאופוליטיקה

7 באוקטובר המשפטי: כך התובע בהאג הפיל אותנו בפח

איך הגיעה ישראל למצב שבו יוצאת בקשה לצווי מעצר נגד רה"מ ושר הביטחון? בדיוק כמו שהתגלגלנו לשבת השחורה: קונספציות, קוצר ראייה והיעדר אסטרטגיה.
גיאופוליטיקה
גיאופוליטיקה

צווי מעצר ב-ICC הם עוול היסטורי כלפי ישראל

התובע של ה-ICC פעל בחוסר תום לב קיצוני ותוך צביעות איומה. אבל זה לא משנה את ההשלכות הקשות של בקשתו לצווי מעצר נגד נתניהו וגלנט על ישראל. רק לחץ אמריקאי משמעותי מאוד יוכל לעצור את כדור השלג הזה לעת עתה.
גיאופוליטיקה
גיאופוליטיקה

להתנערות מהסכמי אוסלו יש מחיר

הרעיון שעמד בבסיס התהליך המדיני עם הפלסטינים היה שהארץ שייכת לשני העמים. ממשלות הימין האחרונות כפרו בכך וכעת חלקים במערב מאמינים שהארץ אכן שייכת רק לעם אחד, שאינו העם היהודי.
גיאופוליטיקה
חרדים

עולם הפוך: הקואליציה מעודדת את החרדים לחמוק מגיוס

נדרשת מנה גדושה של חוסר אחריות ושל ציניות כדי להציע, במהלך המלחמה הקשה שאנו מצויים בה ולאור החשש מהתפתחויות עתידיות, הצעה לחוק גיוס שמנוגדת באופן חזיתי כל כך לאינטרס הלאומי הבטחוני.
חרדים
חרבות ברזל

דווקא עכשיו: ממשלת החירום הלאומית חייבת להתרחב – ולקבוע מועד לבחירות

שעת החירום הנוכחית מחייבת את ראשי המפלגות הציוניות להיכנס לממשלה לתקופה מוגבלת ומוסכמת – כדי ליצור תנאים טובים יותר בכל החזיתות • זה יגרור ויתורים מכל הצדדים וזניחת שיקולים פוליטיים, אך אין ספק שזה מה שהציבור הישראלי רוצה וצריך כעת
חרבות ברזל
חרבות ברזל

יש מחיר לאי-הכרעה

ככול שחולף הזמן ומתברר שההנהגה איננה מוכנה או יכולה להכריע, מתעצמת הדרישה ל"בחירות עכשיו". יותר מדי מונח על הכף.
חרבות ברזל
חרבות ברזל

לא ניצחון ולא מוחלט

המלחמה הנוכחית בחמאס לא תסיים את העימות ההיסטורי העקוב מדם בין הפלסטינים וישראל. לאחר שהמציאות טפחה על פנינו, מוטב שנתנער מאשליות ומסיסמאות ריקות מתוכן ונעניק קדימות לפדיון שבויים
חרבות ברזל
חרבות ברזל

אמת אסטרטגית

כמי שמופקד על חיי חיילינו, זו חובתו העליונה של הרמטכ"ל להתעקש על הבהרת כל מה שאינו ברור בהוראה שהוא מצטווה לבצע.
חרבות ברזל
זהות

העבר האפל מתחרז עם ההווה שלנו – אבל דווקא עכשיו, זה הזמן לזקוף ראש

בין יום השואה לימי הזיכרון והעצמאות, אחרי חודשים של מלחמה ולנוכח האנטישמיות הגוברת בעולם, ישראל והעם היהודי נמצאים במשבר קשה. ועדיין, מבט היסטורי מפוכח חושף: גם לאחר הכרסום בעוצמתנו, המצב טוב משהיה ברוב שנות ההיסטוריה היהודית.
זהות