הצוות

הרב ורנון קורץ
סנדי בקלור
פרופ' אירווין קוטלר
אסתר דומיניסיני
אריק פינגרהוט
ג'ון פישל
וונדי פישר
סמי פרידריך
ראלף גרסון
אלן הופמן
גלן לווי
דניאל ליברנס
פרופ' יהודית בוקסר ליברנט
סלי מרידור
עו"ד יצחק מולכו
לוני נסטיר
ד"ר סטיב נסטיר
פרופ' יהודה ריינהרץ
מארק רוזנברג
גארי רוזנבלאט
ג’וש שוורץ
(English) Director of External Relations, The Jewish Agency for Israel
השגריר זלמן שובל
מייקל סיגל
ג'פרי ר. סולומון
מייקל שטיינהרט
ג'יימס טיש
מארק יוטאי
איילת נחמיאס-ורבין
מארק וילף

ביוגרפיה

 

פעילות ומומחיות:


ביוגרפיה


ביוגרפיה

אירווין קוטלר- פרופסור למשפטים, חוקר משפט חוקתי והשוואתי, עורך דין זכויות אדם בינלאומי, יועץ לאסירי מצפון, אינטלקטואל ציבורי, ופעיל שלום. כיהן חבר פרלמנט בין 1999-2015, וכשר המשפטים והיועץ המשפטי לממשלה בקנדה בין 2003-2006. כיום ארווין קוטלר הוא חבר פרלמנט קנדי, יו"ר התוכנית לזכויות האדם InterAmicus.
בעל תואר שני במשפטים מאוניברסיטת ייל.


לקריאת כתבות מאת פרופ' אירווין קוטלר

פעילות ומומחיות:


ביוגרפיה

פעילות ומומחיות:


ביוגרפיה

פעילות ומומחיות:


ביוגרפיה

ג'ון פישל- מאז 2010 משמש כמנהל קרן דיאן וגילפורד גלזר בלוס אנג'לס. הקריירה שלו בשירות הקהילה היהודית נמשכה למעלה מ- 40 שנה. בעבר כיהן כמנהל בפדרציה היהודית במונטריאול ובהמשך בפדרציה היהודית בלוס אנג'לס במשך למעלה מ- 18 שנה. מר פישל מגלה עניין רב במערכת היחסים בין הקהילות היהודיות בצפון אמריקה לישראל.


ביוגרפיה

 


ביוגרפיה

סאמי פרידריך הוא המייסד והבעלים של חברת שלדור;
שלדור היא החברה הגדולה בארץ בתחום של ייעוץ אסטרטגי, והיא מפתחת אסטרטגיות אופרטיביות לחברות ישראליות מובילות, עם דגש להישגיות בת-קיימא בתחרות הגלובלית והמקומית.
סאמי גדל בצרפת, עלה לארץ בתום לימודי התיכון, למד מתמטיקה-פיזיקה באוניברסיטה העברית, שירת בחיל האוויר, ולמד מנהל-עסקים באוניברסיטת הרווארד.
הוא עבד מספר שנים בחו"ל בחברות ייעוץ בין-לאומיות והוא גם שירת בשירות הציבורי כמנכ"ל משרד הכלכלה והתכנון.
בנוסף לפעילותו המקצועית, סאמי היה מעורב בצורה אינטנסיבית ולאורך שנים בהקמה ובחיזוק של JPPI ובעשייה ציבורית בתחומים נוספים, בין היתר בפיתוח אסטרטגיה כלכלית-חברתית ארוכת-טווח ("ישראל 2028"), במכון הישראלי לדמוקרטיה.

פעילות ומומחיות:


ביוגרפיה

ראלף גרסון- מכהן כיו"ר הדירקטוריון לשעבר של חברת Guardian Industries Corp. כיום הוא משמש כגזבר, כיו"ר ועדת ההשקעות ומנהל קרן וויליאם דוידסון. מר גרסון הוא גם משקיע פרטי.
בין השנים 1990-2011 כיהן מר גרסון כסגן נשיא, נשיא ומנכ"ל Guardian Industries Corp.
בשנת 1988 היה מר גרסון שותף במשרד עורכי הדין Akin, Gump, Strauss, Hauer & Feld בוושינגטון .בין השנים 1983 – 1985 שימש כמנהל מסחר ויו"ר מועצת הממשלה בנושא משרות ופיתוח כלכלי במדינת מישיגן.
בין השנים 1977 עד 1980 שימש מר גרסון כעוזר מיוחד לנציג הסחר האמריקני ולאחר מכן כיועץ לנציג האישי של הנשיא למשא ומתן השלום במזרח התיכון
בעל תואר במשפטים מאוניברסיטת מישיגן, תואר שני במדעים מבית הספר לכלכלה בלונדון ותואר B.A. מאוניברסיטת ייל.
מר גרסון משמש כיום כסגן יו"ר מכון דטרויט לאמנויות, סגן נשיא הפדרציה היהודית של מטרופולין דטרויט, מזכיר מכון וושינגטון למדיניות המזרח הקרוב, וחבר הנהלה בינלאומי במכון ויצמן למדע, ב בנוסף לתפקידים אזרחיים וקהילתיים יהודיים אחרים.

פעילות ומומחיות:

מנכ"ל הסוכנות היהודית


ביוגרפיה

אלן הופמן מכהן כמנכ"ל הסוכנות היהודית מחודש מרץ 2010. מאז עלייתו ארצה מדרום אפריקה בשנת 1967, הוקדשו חייו המקצועיים של אלן לקידום החינוך והקהילה היהודית. אלן החל את הקריירה שלו כמנהל בתוכנית השנתית של תנועת יהודה הצעיר. בתום שלוש שנות לימודי דוקטורט בבית הספר לחינוך של אוניברסיטת הרווארד, הוא כיהן במשך שלוש-עשרה שנים במרכז לחינוך יהודי ע"ש מלטון, באוניברסיטה העברית בירושלים, מתוכן שש שנים כמנכ"ל המרכז. בתום תקופה זו, שימש אלן כמנהל הבכיר של המועצה ליוזמות בחינוך יהודי בניו יורק(CIJE) ובשנת 1997 נתמנה לראש מרכז מנדל להמשכיות יהודית באוניברסיטה העברית. בשנת 2000, מונה אלן למנכ"ל המחלקה לחינוך יהודי-ציוני בסוכנות היהודית לא"י. תחת הנהגתו פיתחה המחלקה יוזמות חדשניות דוגמת פרויקט "מסע בישראל" ותוכנית "מקום". כמנכ"ל הסוכנות היהודית, הוביל אלן תהליך אסטרטגי, שכלל שינוי מבנה ארגוני, לשם מיקוד מחדש של עבודת הסוכנות, שמשימתה היא הבטחת עתידו של העם היהודי.


ביוגרפיה


לקריאת כתבות מאת גלן לווי

פעילות ומומחיות:


ביוגרפיה


ביוגרפיה

פעילות ומומחיות:


ביוגרפיה

סלי מרידור שרת כשגריר ישראל בוושינגטון בין 2006 – 2009 וכיו"ר הסוכנות היהודית בין 1999 – 2005. בין 2011 – 2018 כיהן כיו""ר ושותף מייסד של קרן הון סיכון ממוקדת בביטחון סייבר. כיום הוא מכהן כיו"ר קרן פנסיה וכחבר בוועדים מנהלים של מכוני מחקר שונים. נשוי לנעה, אב לשלוש וסב לשמונה.


לקריאת כתבות מאת סלי מרידור


ביוגרפיה

עו"ד מלכו מתמחה בעיקר במשפט מסחרי ובדיני חברות, פירוק ושיקום חברות, טלקומוניקציה, דיני זכויות יוצרים, קניין רוחני ותיקי ליטיגציה מורכבים, כך למשל ייצג בהצלחה את התובע במשפט "המגילות הגנוזות" (ראה גם http://lawatch.haifa.ac.il/heb/month/dead_sea.htm). פסק הדין שניתן הוא אחד מפסקי הדין הבולטים בתחום דיני זכויות היוצרים וזכה לתהודה אקדמית וציבורית נרחבת. בנוסף, לעו"ד מלכו ניסיון עשיר בייצוג חברות ומוסדות גדולים, מקומיים וזרים, וכן ממשלות זרות בהליכים שונים.

בין תפקידיו הציבוריים הרבים, משמש עו"ד מלכו, כיו"ר מועצת המנהלים של מוזיאון ישראל, כקונסול כללי של כבוד של אוסטריה בירושלים וכחבר מועצת המנהלים של המכון לתכנון מדיניות העם היהודי.

מאז סוף שנת 2007 מכהן עו"ד מלכו כמנהל המיוחד של 26 חברות מקבוצת חפציבה המצויות בהקפאת הליכים עם חובות מעל ביליון שקל. מדובר בהליכי חדלות פירעון הגדולים ביותר שהתנהלו אי פעם בישראל ומעורבים בהם למעלה מ- 4,500 משפחות של רוכשי דירות בעשרות רבות של פרויקטים לבניה ברחבי הארץ. עו"ד מלכו, יחד עם צוותו גיבש שורה של הסדרים עם המערכת הבנקאית בישראל אשר אפשרו את השלמת הפרויקטים שלוו ע"י הבנקים בישראל ואת מסירת הדירות לרוכשיהן.

לאחרונה, מונה עו"ד מלכו כמנהל מיוחד של חברת כרתא בע"מ, החברה הממשלתית הראשונה בישראל בהליכי פירוק.

בעבר כהן עו"ד מלכו כמפרק של עמותת "אור חדש לבונייך" באשדוד, כאשר במסגרת תפקידו זה ערך סדרה של הסדרים מוצלחים, אשר בעטיים שוקם והובא לידי סיום מוצלח פרויקט בניה רחב מימדים (כ- 600 יחידות דיור) ואף חולק דיבידנד בפירוק, בשיעור העולה על 60%, לנושים הבלתי מובטחים.

במהלך תקופת כהונתו הראשונה של בנימין נתניהו כראש הממשלה (1999-1996), שימש עו"ד מלכו – לבקשת ראש הממשלה ובהתנדבות – כשליחו האישי של ראש הממשלה וכנושא ונותן הראשי מטעם ממשלת ישראל במשאים ומתנים עם הנהגת הרשות הפלסטינית והיו"ר שלה דאז, יאסר עראפת, ועם ממשלת ארה"ב. עו"ד מלכו שומר מאז על קשריו עם בכירי ממשל בארה"ב ובאירופה.

עו"ד מלכו נבחר כעורך דין השנה לשנת 2008 על ידי לשכת עורכי הדין (מחוז מרכז).

פעילות ומומחיות:


ביוגרפיה

לוני נסטיר- מכהן כנשיא מנכ"ל הפדרציה היהודית בשיקגו.
2005-2019 כיהן כמנהל האזורי של הליגה נגד השמצה באזור שיקגו.
נסטיר הוביל יוזמות למאבק באנטישמיות ובכל סוגי הגזענות. כיהן כמנהל אזורי של ADL , והוביל את יישום התוכנית האסטרטגית שלה. לפני כהונתו ב- ADL שימש נסאטיר כמנהל מחלקת הסיוע הציבורי באילינוי האגף לאכיפת מזונות ילדים. נסאטיר עבד עם הממשלה הפדרלית, האסיפה הכללית של אילינוי וסוכנויות המדינה בניסוח חקיקה שהועילה לאוכלוסיה החלשה.

לוני החל את דרכו כתובע בפרקליטות מדינת מחוז Cook, שם הפך לעו"ד מוביל ומפקח. הוא מכהן כחבר במועצה לתביעת פשעי שנאה במחוז Cook חתן פרס המצוינות המקצועית של ADL ופרס המנהיגות SAO במחוז קוק, נאסאטיר נבחר לאיש השנה על ידי אגודת שמרים, ארגון האחווה של קציני אכיפת החוק היהודים, בשנת 2016. הוא נחשב למומחה בנושאים הקשורים לאנטישמיות, קיצוניות וגזענות במדינה ובעולם. בוגר אוניברסיטת ויסקונסין-מדיסון ובעל תואר במשפטים.


ביוגרפיה

 


ביוגרפיה

יהודה ריינהרץ נולד בחיפה בשנת 1944. הוא למד בתיכון בגרמניה והיגר לארצות הברית עם הוריו בשנת 1961.

ד"ר ריינהרץ בוגר שני תארים ראשונים מאוניברסיטת קולומביה ומהסמינר התיאולוגי היהודי של אמריקה. את התואר השני שלו עשה באוניברסיטת הרווארד בשנת 1968 בנושא 'היהודים בימי הביניים' ואת הדוקטורט עשה ב-1972 באוניברסיטת ברנדייס על ההיסטוריה היהודית המודרנית. ד"ר ריינהרץ היה הפרופסור הראשון ללימודי יהדות באוניברסיטת מישיגן בשנים 1972-1982, שם הקים את התוכנית ללימודי יהדות.

בשנת 1982 היה למרצה להיסטוריה יהודית מודרנית במחלקה ללימודי יהדות והמזרח הקרוב באוניברסיטת ברנדייס. שנתיים לאחר מכן, מונה כמנהל מכון טאובר לחקר יהדות אירופה בברנדייס ושמונה שנים מאוחר יותר הקים את מכון יעקב וליבי גודמן ללימודי ציונות וישראל. בשנים 1991-1994 שירת ריינהרץ כראש המכללה וכסגן נשיא בכיר לענייני האקדמיה. ב-1994, היה לנשיא השביעי של אוניברסיטת ברנדייס. בינואר 2011, מונה ד"ר ריינהרץ לנשיא קרן מנדל.

ריינהרץ חיבר והיה שותף בכתיבתם של יותר ממאה מאמרים ו-25 ספרים בשפות שונות. ספרו היהודים בעולם המודרני (מהדורה שלישית, 2011) אשר ערך ביחד עם פול מנדס-פלור, הוא אחד הטקסטים הנלמדים ביותר במכללות בתחום ההיסטוריה היהודית המודרנית. הביוגרפיה על חיים ויצמן, נשיאה הראשון של מדינת ישראל, אשר מונה שני כרכים, זכתה בפרסים רבים בישראל ובארצות הברית והספר אותו כתב ביחד עם בן הלפרן ז"ל הקרוי הציונות: יצירתה של חברה חדשה, פורסם ב-1998 והופק במהדורה חוזרת בעטיפה רכה בשנת 2000. שלושת הספרים האחרונים שהיה שותף בכתיבתם (עם פרופ' יעקב שביט) הם דרווין וכמה מבני מינו (פורסם בעברית ב-2009), אירופה המהוללת והמקוללת (פורסם בשנת 2010) אשר בוחן את הקשר בין היהודים לאירופה מהמאה ה-18 ועד היום, וכן The Scientific God אשר עוסק במדע הנפוץ במזרח אירופה במחצית השנייה של המאה ה-19 (פורסם בעברית בשנת 2011).

ד"ר ריינהרץ מחזיק בתארי דוקטור כבוד מההיברו יוניון קולג', הסמינר התיאולוגי היהודי, אוניברסיטת פיירפילד, אוניברסיטת בן-גוריון, מכון ויצמן למדע, אוניברסיטת ברנדייס ומההיברו קולג'. בשנת 1992 נבחר להצטרף לאגודה ההיסטורית המלכותית. בשנת 1995, נבחר כחבר באקדמיה האמריקנית לאומנויות ומדעים, ובשנת 1999 מונה לשרת כחבר בוועדה ליחסי חוץ. בנוסף, הוא מכהן במספר מועצות מנהלים ובוועדות מייעצות.

יהודה ריינהרץ נשוי לשולמית ריינהרץ, פרופסורית לסוציולוגיה ומנהלת מכון המחקר ללימודי נשים ומכון הדסה-ברנדייס. לזוג שתי בנות, יעל ונעמי.

פעילות ומומחיות:


ביוגרפיה

פעילות ומומחיות:


ביוגרפיה

פעילות ומומחיות:


ביוגרפיה


ביוגרפיה

זלמן שובל הוא דיפלומט, פוליטיקאי ובנקאי ישראלי, חבר הכנסת לשעבר מטעם רפ"י – הרשימה הממלכתית ואחר-כך הליכוד, סגן-אלוף במילואים ושגריר ישראל בארצות הברית בשנים 1990-1993, ו-1998-2000.


לקריאת כתבות מאת השגריר זלמן שובל

פעילות ומומחיות:


ביוגרפיה

ד"ר ג'פרי ר. סולומון הוא היועץ הבכיר של צ'סברו השקעות, של משפחת צ'רלס ברונפמן. במשך שני עשורים הוא היה נשיא הפילנתרופיות אנדראה וצ'ארלס ברונפמן, קבוצת קרנות שפעלה בקנדה, ישראל וארצות הברית. כיום הוא יושב בדירקטוריון קרן ג'ים ג'וזף (בה הוא משמש כמזכיר), קרנות KIND ו וקרן משפחת לובצקי.כיהן כיו"'ר Leading Edge- ארגון שמטרתו לרכוש כישרונות ושימורם בקהילה היהודית, ומכהן כיום כיו"ר משותף של קרן Peacework.כתב ספרים עם צ'ארלס ברונפמן וכתב פירסומים רבים בכתבי עת מקוצעיים. שימש כפרופסור בתכניות התואר השני והדוקטורט בבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת ניו יורק.


ביוגרפיה

מייקל ה. שטיינהרט הוא איש עסקים ומנהל כספים מוכשר שהפך לפילנטרופ והחליט לקדם שינוי בחייהם של יהודי ארה"ב.
לאחר שסיים את לימודיו בבית הספר למנהל עסקים בוורטון בשנת 1960, החל מר שטיינהרט את הקריירה הכלכלית שלו כעמית מחקר, כתב מערכת ואנליסט לניירות ערך. בשנת 1967 הקים שטיינהרט חברת קרן גידור עצמאית (Steinhardt Partners L.P), שבה הרוויח את הונו, במה שנחשב לאחת מהקריירות המזהירות ביותר בהיסטוריה של וול – סטריט. מר שטיינהרט האמין תמיד כי רווחה והישגים כלכליים לבדם, אינם מספיקים על מנת לתת ערך ומשמעות אמיתית לחיים, ולכן בערך באותן השנים בהן העסק שלו צמח ושגשג, הוא החל לחוש דאגה עמוקה לגבי השחיקה באורח החיים היהודי של יהודי התפוצות. בשנת 1995, הצליח שטיינהרט להדהים את אנשי הכלכלה כשהכריז על כוונתו לסגור את חברת הון הגידור שבבעלותו ולהקדיש את זמנו והונו לטובת העולם היהודי. מאז הוא מנהל את פעילותו הפילנתרופית באמצעות קרן שטיינהרט לחיים יהודיים(The Steinhardt Foundation for Jewish Life) והקרן של משפחת ג'ודי ומייקל שטיינהרט בישראל (The Judy & Michael Steinhardt Family Foundation) שבראשה הוא עומד.

מר שטיינהרדט הוא מנכ"ל מייסד משותף של פרויקט תגלית ישראל ותכנית המנהיגות של תגלית (Birthright Excel) והוא ממשיך להעניק תמיכה גדולה לתכניות אלו גם כיום.

מר שטיינהרט משמש כיו"ר משותף בקרן "ערבים" (Areivim Philanthropic Group).
בנוסף, הוא תומך ביוזמות חינוך של יהודים בגיל הרך; בבית הספר לתרבות ע"ש שטיינהרט באוניברסיטת ניו-יורק; ביוזמות חינוך ופיתוח הון אנושי באוניברסיטת פנסילבניה; באוניברסיטת ברנדייס; באוניברסיטת תל אביב ובמוזיאון ארץ ישראל.
בשנת 2001, פרסם מר שטיינהרט ספר ביוגרפיה בשם: No Bull: My Life In and Out of the Markets.

לשטיינהרט ולאשתו ג'ודי, שלושה ילדים: דוד, דניאל ושרה, ועשרה נכדים: יעקוב, יהושוע, קירה, טליה, נתנאל, תיאודור, לילה, אטיין, אינפיניטי ובן-ציון

פעילות ומומחיות:


ביוגרפיה

פעילות ומומחיות:


ביוגרפיה

שותף מנהל בClarion Capital Partners, LCC , חברת ניהול נכסים בניו יורק. בין השנים 1993-1999 כיהן כמנכ"ל Wasserstein & Perella Co. וכחבר ועדת מדיניות של חברה זו. במהלך תקופה זו, הוא הוביל השקעות בתאגידImax ובחברת All-Clad Holdings, Inc. .
1991-1993, כיהן כמנכ"ל ב BT Securities
1990-1991 היה שותף מנהל בחברת ההשקעות Kent Capital Partners
1983-1990 היה שותף במחלקת מיזוגים ורכישות ב Drexel Burnham Lambert Inc.
1881-1983- היה עמית פיננסי בחטיבת המשקאות בתאגיד המזון הכללי.
בעל תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת פנסילבניה.

פעילות ומומחיות:


ביוגרפיה

פעילות ומומחיות:


ביוגרפיה

מארק וילף- יו"ר חבר הנאמנים של JFNA. בעבר כיהן כיו"ר הקבינט הארצי למנהיגות צעירה של UJC וכנשיא הפדרציה היהודית בניו ג'רזי. לאחרונה עמד בראש היוזמה הלאומית של JFNA העוסקת ברווחת ניצולי שואה נזקקים בארה"ב. מר וילף הינו עורך דין ושותף בחברה לפיתוח נדל"ן Garden Homes , והבעלים/ הנשיא של NFL's Minnesota Vikings.בעל תואר במשפטים מאוניברסיטת ניו יורק.כבן לניצולי שואה, מארק וילף תומך, תורם ומעורב במאמצים לאומיים ובין לאומיים להבטיח את רווחתה וחיוניותה של הקהילה היהודית. מר טילף מכהן במגוון מועצות חינוך פילנתרופיות ביניהן הפדרציה היהודית של MetroWest.