חבר הנאמנים הבינלאומי

סטוארט אייזנשטאט

יו"ר שותף

ביוגרפיה

השגריר אייזנשטאט, לשעבר תת שר החוץ האמריקאי ושגריר ארה"ב לאיחוד האירופאי. כיום משמש כשותף בכיר בחברת עוה"ד Covington and Burlington ומרכז את הפעילות הבינ"ל של החברה. בין שלל התפקידים שמילא כיהן גם כיו"ר חבר המנהלים במכון וייצמן. השגריר אייזנשטאט התחנך בבתי הספר הציבוריים באטלנטה. הוא בוגר האוניברסיטה של צפון קרוליינה בצאפל היל (Phi Beta Kappa, cum laude) ובית הספר למשפט באוניברסיטת הארוורד. בשנת 2003 התפרסם ספרו: Imperfect Justice: Looted Assets, Slave Labor, and the Unfinished Business of World War II. בחודשים הקרובים צפוי לצאת ספרו החדש בנושא מגמות עולמיות והשפעתן על העם היהודי (באנגלית).

כתבות ומאמרים מאת סטוארט אייזנשטאט

סגור

דניס רוס

יו"ר שותף

ביוגרפיה

השגריר דניס רוס הוא יו"ר משותף (עם השגריר סטוארט אייזנשטאט) של מועצת המנהלים והוועדה המייעצת של המכון למדיניות העם היהודי. השגריר רוס הצטרף מחדש למועצת המנהלים לאחר שכיהן כשליח המיוחד של הנשיא אובמה וכיו"ר בכיר בזירה התיכונית של המועצה לביטחון לאומי של ארה"ב. במשך למעלה מעשור (בין השנים 1988 -2000), מילא השגריר רוס תפקיד מרכזי בעיצוב המעורבות האמריקאית במזה"ת, כמנהל אגף תכנון מדיניות בממשל בוש וכשליח מיוחד למזרח התיכון בממשל קלינטון. בין השנים 2002-2008 היה חבר בצוות המכונן של המכון למדיניות העם היהודי, הוא אף שימש כיו"ר מועצת המנהלים הראשון של המכון. כיום, משמש השגריר רוס כיועץ במכון וושינגטון למדיניות המזרח הקרוב (The Washington Institute for Near East Policy). השגריר רוס כתב מספר ספרים חשובים שעוסקים במזרח התיכון ובמדיניות החוץ של ארה"ב ובהם: מיתוסים, אשליות ושלום: מציאת כיוון חדש לארה"ב במזרח התיכון - בשיתוף עם דיוויד מקובסקי (2009, Myth, Illusions, and Peace: Finding a New Direction for America in the Middle East) על מדינאות- כיצד לשקם את מעמדה של ארה"ב בעולם (התפרסם בשנת 2007, תורגם לעברית בשנת 2009) השלום הנעדר (2004- The Missing Peace: The Inside Story of the Fight for Middle East Peace)

כתבות ומאמרים מאת דניס רוס

סגור

אמירה אהרונוביץ'

ביוגרפיה

אמירה אהרונוביץ' היא מנכ"לית הסוכנות היהודית, והיא האישה הראשונה המשמשת בתפקיד זה. אהרונוביץ' החלה את דרכה בסוכנות היהודית בשנת 1994 וניהלה אזורי שותפויות עם קהילות בתפוצות, הייתה מנהלת תקצוב וכספים, סמנכ"לית אסטרטגיה ותכנון, סמנכ"לית תפעול ומשנה למנכ"ל הסוכנות היהודית. בעלת תואר ראשון ותואר שני במנהל עסקים מהמסלול האקדמי המכללה למנהל ובוגרת בית הספר למנהיגות חינוכית של קרן מנדל. אהרונוביץ' היא אם לשלושה ילדים. מתגוררת במזכרת בתיה.
סגור

זלמן שובל

ביוגרפיה

זלמן שובל הוא דיפלומט, פוליטיקאי ובנקאי ישראלי, חבר הכנסת לשעבר מטעם רפ"י - הרשימה הממלכתית ואחר-כך הליכוד, סגן-אלוף במילואים ושגריר ישראל בארצות הברית בשנים 1990-1993, ו-1998-2000.

כתבות ומאמרים מאת זלמן שובל

סגור

עו"ד יצחק מולכו

ביוגרפיה

עו"ד מלכו מתמחה בעיקר במשפט מסחרי ובדיני חברות, פירוק ושיקום חברות, טלקומוניקציה, דיני זכויות יוצרים, קניין רוחני ותיקי ליטיגציה מורכבים, כך למשל ייצג בהצלחה את התובע במשפט "המגילות הגנוזות" (ראה גם http://lawatch.haifa.ac.il/heb/month/dead_sea.htm). פסק הדין שניתן הוא אחד מפסקי הדין הבולטים בתחום דיני זכויות היוצרים וזכה לתהודה אקדמית וציבורית נרחבת. בנוסף, לעו"ד מלכו ניסיון עשיר בייצוג חברות ומוסדות גדולים, מקומיים וזרים, וכן ממשלות זרות בהליכים שונים. בין תפקידיו הציבוריים הרבים, משמש עו"ד מלכו, כיו"ר מועצת המנהלים של מוזיאון ישראל, כקונסול כללי של כבוד של אוסטריה בירושלים וכחבר מועצת המנהלים של המכון לתכנון מדיניות העם היהודי. מאז סוף שנת 2007 מכהן עו''ד מלכו כמנהל המיוחד של 26 חברות מקבוצת חפציבה המצויות בהקפאת הליכים עם חובות מעל ביליון שקל. מדובר בהליכי חדלות פירעון הגדולים ביותר שהתנהלו אי פעם בישראל ומעורבים בהם למעלה מ- 4,500 משפחות של רוכשי דירות בעשרות רבות של פרויקטים לבניה ברחבי הארץ. עו"ד מלכו, יחד עם צוותו גיבש שורה של הסדרים עם המערכת הבנקאית בישראל אשר אפשרו את השלמת הפרויקטים שלוו ע"י הבנקים בישראל ואת מסירת הדירות לרוכשיהן. לאחרונה, מונה עו"ד מלכו כמנהל מיוחד של חברת כרתא בע"מ, החברה הממשלתית הראשונה בישראל בהליכי פירוק. בעבר כהן עו''ד מלכו כמפרק של עמותת "אור חדש לבונייך" באשדוד, כאשר במסגרת תפקידו זה ערך סדרה של הסדרים מוצלחים, אשר בעטיים שוקם והובא לידי סיום מוצלח פרויקט בניה רחב מימדים (כ- 600 יחידות דיור) ואף חולק דיבידנד בפירוק, בשיעור העולה על 60%, לנושים הבלתי מובטחים. במהלך תקופת כהונתו הראשונה של בנימין נתניהו כראש הממשלה (1999-1996), שימש עו"ד מלכו – לבקשת ראש הממשלה ובהתנדבות – כשליחו האישי של ראש הממשלה וכנושא ונותן הראשי מטעם ממשלת ישראל במשאים ומתנים עם הנהגת הרשות הפלסטינית והיו"ר שלה דאז, יאסר עראפת, ועם ממשלת ארה"ב. עו"ד מלכו שומר מאז על קשריו עם בכירי ממשל בארה"ב ובאירופה. עו"ד מלכו נבחר כעורך דין השנה לשנת 2008 על ידי לשכת עורכי הדין (מחוז מרכז).
סגור

סנדי בקלור

ביוגרפיה

סנדי בקלור, שימש בתפקידים רבים ברחבי העולם היהודי. הוא כיהן כנשיא הפדרציה היהודית של מחוז פאלם ביץ' ובעבר שימש כיושב ראש וועדת ההתחדשות היהודית של ארגון הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה. בקלור נשוי לארלין קאופמן, תומכת ותיקה ומנהיגה הן של הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה והן של הסוכנות היהודית.

סגור

פרופ' אירווין קוטלר

ביוגרפיה

אירווין קוטלר- פרופסור למשפטים, חוקר משפט חוקתי והשוואתי, עורך דין זכויות אדם בינלאומי, יועץ לאסירי מצפון, אינטלקטואל ציבורי, ופעיל שלום. כיהן חבר פרלמנט בין 1999-2015, וכשר המשפטים והיועץ המשפטי לממשלה בקנדה בין 2003-2006. כיום ארווין קוטלר הוא חבר פרלמנט קנדי, יו"ר התוכנית לזכויות האדם InterAmicus. בעל תואר שני במשפטים מאוניברסיטת ייל.

כתבות ומאמרים מאת פרופ' אירווין קוטלר

סגור

אריק גולדשטיין

ביוגרפיה

אריק גולדשטיין הוא מנכ"ל הפדרציה היהודית בניו יורק. בעל תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת קולומביה ותואר שני במשפטים מאוניברסיטת קורנל. בעבר, היה היה שותף מוביל במשרד Paul, Weiss, Rifkind, Wharton & Garrison LLP. גולדשטיין, פעיל זמן רב בקהילה היהודית בניו יורק ומוביל פרויקטים בתחום החינוך היהודי בקהילה זו. מתגורר במנהטן עם אשתו תמר וארבעת ילדיהם.
סגור

ברנאר-אנרי לוי

ביוגרפיה

ברנאר-אנרי לוי הוא פילוסוף, סופר, קולנוען ואיש עסקים יהודי-צרפתי יליד אלג'יריה. כאינטלקטואל מעורב, לוי מרבה לדבר ולכתוב באמצעי התקשורת על ענייני השעה והוא בין האנשים המסוקרים ביותר בצרפת. הוא בעל תואר ראשון בפילוסופיה באוניברסיטת פריז. על פעילותו למען זכויות אדם ולמען מדינת ישראל קיבל לוי תוארי דוקטור לשם כבוד מאוניברסיטת תל אביב מהאוניברסיטה העברית ומאוניברסיטת בר-אילן.
סגור

אריק פינגרהוט

ביוגרפיה

אריק פינגרהוט הוא הנשיא והמנכ"ל של הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה (JFNA). לפני מינויו ב-JFNA, שימש כנשיא של ארגון הלל. קודם לכן כיהן כנשיא מועצת המנהלים של אוניברסיטת אוהיו. מ-1997 עד 2006, כיהן פינגרהוט כסנאטור במדינת אוהיו. בשנת 2004, הוא היה מועמד המפלגה הדמוקרטית לסנאט האמריקני. פינגרהוט הוא דוקטור למשפטים מבית הספר למשפטים של אוניברסיטת סטנפורד ותואר ראשון מאוניברסיטת נורת'ווסטרן.
סגור

ג'ון פישל

ביוגרפיה

ג'ון פישל- מאז 2010 משמש כמנהל קרן דיאן וגילפורד גלזר בלוס אנג'לס. הקריירה שלו בשירות הקהילה היהודית נמשכה למעלה מ- 40 שנה. בעבר כיהן כמנהל בפדרציה היהודית במונטריאול ובהמשך בפדרציה היהודית בלוס אנג'לס במשך למעלה מ- 18 שנה. מר פישל מגלה עניין רב במערכת היחסים בין הקהילות היהודיות בצפון אמריקה לישראל.
סגור

שרה ג'נסטיל

ביוגרפיה

ד"ר שרה ג'נסטיל היא פסיכולוגית קלינית. לג'נסטיל תואר ראשון בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת דרום קליפורניה, תואר שני מהיברו יוניון קולג' ותואר דוקטור בפסיכולוגיה קלינית. בעבר הייתה יועצת לשמעון פרס וכיהנה כחברת מועצת עיריית מבשרת ציון ובהמשך כסגנית ראש המועצה. כפסיכולוגית, עובדת גנסטיל עם משרד הביטחון ומסייעת למשפחות שכולות וכן היא עובדת עם הביטוח הלאומי בסיוע לנפגעי טרור. ג'נסטיל נשואה, אמא ל-3 וסבתא ל-13.
סגור

אלן הופמן

ביוגרפיה

אלן הופמן כיהן כמנכ"ל הסוכנות היהודית מחודש מרץ 2010. מאז עלייתו ארצה מדרום אפריקה בשנת 1967, הוקדשו חייו המקצועיים של אלן לקידום החינוך והקהילה היהודית. אלן החל את הקריירה שלו כמנהל בתוכנית השנתית של תנועת יהודה הצעיר. בתום שלוש שנות לימודי דוקטורט בבית הספר לחינוך של אוניברסיטת הרווארד, הוא כיהן במשך שלוש-עשרה שנים במרכז לחינוך יהודי ע"ש מלטון, באוניברסיטה העברית בירושלים, מתוכן שש שנים כמנכ"ל המרכז. בתום תקופה זו, שימש אלן כמנהל הבכיר של המועצה ליוזמות בחינוך יהודי בניו יורק (CIJE) ובשנת 1997 נתמנה לראש מרכז מנדל להמשכיות יהודית באוניברסיטה העברית. בשנת 2000, מונה אלן למנכ"ל המחלקה לחינוך יהודי-ציוני בסוכנות היהודית לא"י. תחת הנהגתו פיתחה המחלקה יוזמות חדשניות דוגמת פרויקט "מסע בישראל" ותוכנית "מקום". כמנכ"ל הסוכנות היהודית, הוביל אלן תהליך אסטרטגי, שכלל שינוי מבנה ארגוני, לשם מיקוד מחדש של עבודת הסוכנות, שמשימתה היא הבטחת עתידו של העם היהודי.
סגור

גלן לווי

ביוגרפיה

גלן לווי הוא מנהל בכיר ב-Hudson Ventures - קרן הון סיכון ממוקדת טכנולוגיה שבסיסה בניו יורק. בטרם הצטרף להדסון בשנת 2000, גלן שימש במשך 25 שנים כיועץ לכמה מהתאגידים הגדולים בעולם. בהמשך כיהן כיו"ר הליגה נגד השמצה (ADL). גלן הוא בעל תואר ראשון תואר מאוניברסיטת אמהרסט ותואר שני במשפטים מאוניברסיטת שיקאגו. מתגורר בניו יורק עם אשתו ושלושת ילדיהם.
סגור

סלי מרידור

ביוגרפיה

סלי מרידור שרת כשגריר ישראל בוושינגטון בין 2006 – 2009 וכיו"ר הסוכנות היהודית בין 1999 – 2005. בין 2011 – 2018 כיהן כיו""ר ושותף מייסד של קרן הון סיכון ממוקדת בביטחון סייבר. כיום הוא מכהן כיו"ר קרן פנסיה וכחבר בוועדים מנהלים של מכוני מחקר שונים. נשוי לנעה, אב לשלוש וסב לשמונה. צילום תמונה: מוקי שוורץ. הספרייה הלאומית

כתבות ומאמרים מאת סלי מרידור

סגור

לוני נסטיר

ביוגרפיה

לוני נסטיר- מכהן כנשיא מנכ"ל הפדרציה היהודית בשיקגו. 2005-2019 כיהן כמנהל האזורי של הליגה נגד השמצה באזור שיקגו. נסטיר הוביל יוזמות למאבק באנטישמיות ובכל סוגי הגזענות. כיהן כמנהל אזורי של ADL , והוביל את יישום התוכנית האסטרטגית שלה. לפני כהונתו ב- ADL שימש נסאטיר כמנהל מחלקת הסיוע הציבורי באילינוי האגף לאכיפת מזונות ילדים. נסאטיר עבד עם הממשלה הפדרלית, האסיפה הכללית של אילינוי וסוכנויות המדינה בניסוח חקיקה שהועילה לאוכלוסיה החלשה. לוני החל את דרכו כתובע בפרקליטות מדינת מחוז Cook, שם הפך לעו"ד מוביל ומפקח. הוא מכהן כחבר במועצה לתביעת פשעי שנאה במחוז Cook חתן פרס המצוינות המקצועית של ADL ופרס המנהיגות SAO במחוז קוק, נאסאטיר נבחר לאיש השנה על ידי אגודת שמרים, ארגון האחווה של קציני אכיפת החוק היהודים, בשנת 2016. הוא נחשב למומחה בנושאים הקשורים לאנטישמיות, קיצוניות וגזענות במדינה ובעולם. בוגר אוניברסיטת ויסקונסין-מדיסון ובעל תואר במשפטים.
סגור

ד"ר סטיב נסטיר

ביוגרפיה

ד"ר סטיב נסטיר, הוא הנשיא לשעבר של הפדרציה היהודית של שיקגו. הוא בוגר אוניברסיטת אילינוי; בעל תואר שני מאוניברסיטת רוזוולט ותואר דוקטור. מאוניברסיטת נורת'ווסטרן. הוא חבר שותף במועצת הנגידים וציר מטעם הסוכנות היהודית, ומשתתף ויועץ פעיל לפדרציות היהודיות של צפון אמריקה (JFNA). הוא נשוי לקרולין רוזנברג, שהיא עורכת דין ושותפה ב-Reed Smith Sachnoff & וויבר בשיקגו ולהם חמישה ילדים.
סגור

מארק וילף

ביוגרפיה

מארק וילף- יו"ר חבר הנאמנים של JFNA. בעבר כיהן כיו"ר הקבינט הארצי למנהיגות צעירה של UJC וכנשיא הפדרציה היהודית בניו ג'רזי. לאחרונה עמד בראש היוזמה הלאומית של JFNA העוסקת ברווחת ניצולי שואה נזקקים בארה"ב. מר וילף הינו עורך דין ושותף בחברה לפיתוח נדל"ן Garden Homes , והבעלים/ הנשיא של NFL's Minnesota Vikings.בעל תואר במשפטים מאוניברסיטת ניו יורק.כבן לניצולי שואה, מארק וילף תומך, תורם ומעורב במאמצים לאומיים ובין לאומיים להבטיח את רווחתה וחיוניותה של הקהילה היהודית. מר טילף מכהן במגוון מועצות חינוך פילנתרופיות ביניהן הפדרציה היהודית של MetroWest.
סגור

פרופ' יהודית בוקסר ליברנט

ביוגרפיה

פרופ' יהודית בוקסר ליברנט היא פרופסור מן המניין למדעי המדינה באוניברסיטה הלאומית האוטונומית של מקסיקו, שם היא מנהלת את בית הספר לתואר שני במדעי המדינה. היא חברה באקדמיה המקסיקנית למדעים. היא פרסמה ספרים ומאמרים רבים בתחום התיאוריה הפוליטית, זהויות קולקטיביות ויהדות אמריקה הלטינית. בשנת 2002 היא מונתה לחברה במועצת זכויות האדם של האו"ם.
סגור

פרופ' יהודה ריינהרץ

ביוגרפיה

יהודה ריינהרץ נולד בחיפה בשנת 1944. הוא למד בתיכון בגרמניה והיגר לארצות הברית עם הוריו בשנת 1961. ד"ר ריינהרץ בוגר שני תארים ראשונים מאוניברסיטת קולומביה ומהסמינר התיאולוגי היהודי של אמריקה. את התואר השני שלו עשה באוניברסיטת הרווארד בשנת 1968 בנושא 'היהודים בימי הביניים' ואת הדוקטורט עשה ב-1972 באוניברסיטת ברנדייס על ההיסטוריה היהודית המודרנית. ד"ר ריינהרץ היה הפרופסור הראשון ללימודי יהדות באוניברסיטת מישיגן בשנים 1972-1982, שם הקים את התוכנית ללימודי יהדות. בשנת 1982 היה למרצה להיסטוריה יהודית מודרנית במחלקה ללימודי יהדות והמזרח הקרוב באוניברסיטת ברנדייס. שנתיים לאחר מכן, מונה כמנהל מכון טאובר לחקר יהדות אירופה בברנדייס ושמונה שנים מאוחר יותר הקים את מכון יעקב וליבי גודמן ללימודי ציונות וישראל. בשנים 1991-1994 שירת ריינהרץ כראש המכללה וכסגן נשיא בכיר לענייני האקדמיה. ב-1994, היה לנשיא השביעי של אוניברסיטת ברנדייס. בינואר 2011, מונה ד"ר ריינהרץ לנשיא קרן מנדל. ריינהרץ חיבר והיה שותף בכתיבתם של יותר ממאה מאמרים ו-25 ספרים בשפות שונות. ספרו היהודים בעולם המודרני (מהדורה שלישית, 2011) אשר ערך ביחד עם פול מנדס-פלור, הוא אחד הטקסטים הנלמדים ביותר במכללות בתחום ההיסטוריה היהודית המודרנית. הביוגרפיה על חיים ויצמן, נשיאה הראשון של מדינת ישראל, אשר מונה שני כרכים, זכתה בפרסים רבים בישראל ובארצות הברית והספר אותו כתב ביחד עם בן הלפרן ז"ל הקרוי הציונות: יצירתה של חברה חדשה, פורסם ב-1998 והופק במהדורה חוזרת בעטיפה רכה בשנת 2000. שלושת הספרים האחרונים שהיה שותף בכתיבתם (עם פרופ' יעקב שביט) הם דרווין וכמה מבני מינו (פורסם בעברית ב-2009), אירופה המהוללת והמקוללת (פורסם בשנת 2010) אשר בוחן את הקשר בין היהודים לאירופה מהמאה ה-18 ועד היום, וכן The Scientific God אשר עוסק במדע הנפוץ במזרח אירופה במחצית השנייה של המאה ה-19 (פורסם בעברית בשנת 2011). ד"ר ריינהרץ מחזיק בתארי דוקטור כבוד מההיברו יוניון קולג', הסמינר התיאולוגי היהודי, אוניברסיטת פיירפילד, אוניברסיטת בן-גוריון, מכון ויצמן למדע, אוניברסיטת ברנדייס ומההיברו קולג'. בשנת 1992 נבחר להצטרף לאגודה ההיסטורית המלכותית. בשנת 1995, נבחר כחבר באקדמיה האמריקנית לאומנויות ומדעים, ובשנת 1999 מונה לשרת כחבר בוועדה ליחסי חוץ. בנוסף, הוא מכהן במספר מועצות מנהלים ובוועדות מייעצות. יהודה ריינהרץ נשוי לשולמית ריינהרץ, פרופסורית לסוציולוגיה ומנהלת מכון המחקר ללימודי נשים ומכון הדסה-ברנדייס. לזוג שתי בנות, יעל ונעמי.
סגור

אריקה רודין-לוריא

ביוגרפיה

אריקה רודין-לוריא היא נשיאת הפדרציה היהודית של קליבלנד. קודם לכן שימשה כסגנית יו"ר הפדרציה והייתה אחראית על התכנון האסטרטגי, פיתוח הקהילה, והתקציבים של הפדרציה. היא בעלת תואר ראשון בממשל מאוניברסיטת ברנדייס ותואר השני בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת קולומביה. מתגוררת באוהיו, נשואה ואם ל-2.
סגור

הרב ורנון קורץ

ביוגרפיה

הרב ורנון קורץ הוא רב בית הכנסת 'בית אל' בהיילנד פארק, אילינוי. בעל תואר ראשון מאוניברסיטת יורק, ותואר שני ושלישי מבית המדרש לרבנים באמריקה. הרב קורץ סיים לאחרונה כהונה של 6 שנים כנשיא MERCAZ Olami, הארגון הציוני העולמי של התנועה הקונסרבטיבית. הוא חבר מועצת הנאמנים של הסוכנות היהודית, וכיהן במשך 10 שנים כחבר במועצת הרבנים של היהדות הקונסרבטיבית. הרב קורץ נשוי, אב לשתי בנות, וסב לשלושה נכדים.
סגור

מייקל סיגל

ביוגרפיה

מייקל סיגל הוא חבר מועצת הנאמנים של הסוכנות היהודית מאז 2012 וכיהן כיו"ר מועצת הנאמנים משנת 2017 עד לשנת 2022. בעבר שימש כיו"ר דירקטוריון החברה הכלכלית לישראל, כיו"ר הפדרציה היהודית של קליבלנד ויו"ר הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה.

כתבות ומאמרים מאת מייקל סיגל

סגור

ג'פרי ר. סולומון

ביוגרפיה

ד"ר ג'פרי ר. סולומון הוא היועץ הבכיר של צ'סברו השקעות, של משפחת צ'רלס ברונפמן. במשך שני עשורים הוא היה נשיא הפילנתרופיות אנדראה וצ'ארלס ברונפמן, קבוצת קרנות שפעלה בקנדה, ישראל וארצות הברית. כיום הוא יושב בדירקטוריון קרן ג'ים ג'וזף (בה הוא משמש כמזכיר), קרנות KIND ו וקרן משפחת לובצקי.כיהן כיו"'ר Leading Edge- ארגון שמטרתו לרכוש כישרונות ושימורם בקהילה היהודית, ומכהן כיום כיו"ר משותף של קרן Peacework.כתב ספרים עם צ'ארלס ברונפמן וכתב פירסומים רבים בכתבי עת מקוצעיים. שימש כפרופסור בתכניות התואר השני והדוקטורט בבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת ניו יורק.
סגור

מייקל שטיינהרט

ביוגרפיה

מייקל ה. שטיינהרט הוא איש עסקים ומנהל כספים מוכשר שהפך לפילנטרופ והחליט לקדם שינוי בחייהם של יהודי ארה"ב. לאחר שסיים את לימודיו בבית הספר למנהל עסקים בוורטון בשנת 1960, החל מר שטיינהרט את הקריירה הכלכלית שלו כעמית מחקר, כתב מערכת ואנליסט לניירות ערך. בשנת 1967 הקים שטיינהרט חברת קרן גידור עצמאית (Steinhardt Partners L.P), שבה הרוויח את הונו, במה שנחשב לאחת מהקריירות המזהירות ביותר בהיסטוריה של וול - סטריט. מר שטיינהרט האמין תמיד כי רווחה והישגים כלכליים לבדם, אינם מספיקים על מנת לתת ערך ומשמעות אמיתית לחיים, ולכן בערך באותן השנים בהן העסק שלו צמח ושגשג, הוא החל לחוש דאגה עמוקה לגבי השחיקה באורח החיים היהודי של יהודי התפוצות. בשנת 1995, הצליח שטיינהרט להדהים את אנשי הכלכלה כשהכריז על כוונתו לסגור את חברת הון הגידור שבבעלותו ולהקדיש את זמנו והונו לטובת העולם היהודי. מאז הוא מנהל את פעילותו הפילנתרופית באמצעות קרן שטיינהרט לחיים יהודיים(The Steinhardt Foundation for Jewish Life) והקרן של משפחת ג'ודי ומייקל שטיינהרט בישראל (The Judy & Michael Steinhardt Family Foundation) שבראשה הוא עומד. מר שטיינהרדט הוא מנכ"ל מייסד משותף של פרויקט תגלית ישראל ותכנית המנהיגות של תגלית (Birthright Excel) והוא ממשיך להעניק תמיכה גדולה לתכניות אלו גם כיום. מר שטיינהרט משמש כיו"ר משותף בקרן "ערבים" (Areivim Philanthropic Group). בנוסף, הוא תומך ביוזמות חינוך של יהודים בגיל הרך; בבית הספר לתרבות ע"ש שטיינהרט באוניברסיטת ניו-יורק; ביוזמות חינוך ופיתוח הון אנושי באוניברסיטת פנסילבניה; באוניברסיטת ברנדייס; באוניברסיטת תל אביב ובמוזיאון ארץ ישראל. בשנת 2001, פרסם מר שטיינהרט ספר ביוגרפיה בשם: No Bull: My Life In and Out of the Markets. לשטיינהרט ולאשתו ג'ודי, שלושה ילדים: דוד, דניאל ושרה, ועשרה נכדים: יעקוב, יהושוע, קירה, טליה, נתנאל, תיאודור, לילה, אטיין, אינפיניטי ובן-ציון
סגור

ג'יימס טיש

ביוגרפיה

ג'יימס טיש הוא הנשיא והמנכ"ל של Lowes Corporation. בנוסף, הוא חבר במועצת המנהלים של הספרייה הציבורית של ניו יורק ועמית באקדמיה האמריקאית לאמנויות ומדעים. בעבר שימש יו"ר מועצת הנגידים של הסוכנות היהודית ונשיא הפדרציה היהודית של ניו יורק.
סגור

מארק יוטאי

ביוגרפיה

שותף מנהל ב Clarion Capital Partners, LCC, חברת ניהול נכסים בניו יורק. בין השנים 1993-1999 כיהן כמנכ"ל Wasserstein & Perella Co, וכחבר ועדת מדיניות של חברה זו. במהלך תקופה זו, הוא הוביל השקעות בתאגיד Imax ובחברת All-Clad. בעל תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת פנסילבניה.
סגור

איילת נחמיאס-ורבין

ביוגרפיה

איילת נחמיאס היא יו"ר מכון היצוא. בעבר כיהנה כחברת כנסת מטעם מפלגת העבודה. נחמיאס - ורבין היא עורכת דין בהכשרתה. בעלת תואר ראשון במשפטים מטעם האוניברסיטה העברית ותואר שני במשפטים מאוניברסיטת תל אביב. נשואה ואם ל-3 ילדים.
סגור

סמי פרידריך

ביוגרפיה

סאמי פרידריך הוא המייסד והבעלים של חברת שלדור; שלדור היא החברה הגדולה בארץ בתחום של ייעוץ אסטרטגי, והיא מפתחת אסטרטגיות אופרטיביות לחברות ישראליות מובילות, עם דגש להישגיות בת-קיימא בתחרות הגלובלית והמקומית. סאמי גדל בצרפת, עלה לארץ בתום לימודי התיכון, למד מתמטיקה-פיזיקה באוניברסיטה העברית, שירת בחיל האוויר, ולמד מנהל-עסקים באוניברסיטת הרווארד. הוא עבד מספר שנים בחו"ל בחברות ייעוץ בין-לאומיות והוא גם שירת בשירות הציבורי כמנכ"ל משרד הכלכלה והתכנון. בנוסף לפעילותו המקצועית, סאמי היה מעורב בצורה אינטנסיבית ולאורך שנים בהקמה ובחיזוק של JPPI ובעשייה ציבורית בתחומים נוספים, בין היתר בפיתוח אסטרטגיה כלכלית-חברתית ארוכת-טווח ("ישראל 2028"), במכון הישראלי לדמוקרטיה.
סגור

ראלף גרסון

ביוגרפיה

ראלף גרסון- מכהן כיו"ר הדירקטוריון לשעבר של חברת Guardian Industries Corp. כיום הוא משמש כגזבר, כיו"ר ועדת ההשקעות ומנהל קרן וויליאם דוידסון. מר גרסון הוא גם משקיע פרטי. בין השנים 1990-2011 כיהן מר גרסון כסגן נשיא, נשיא ומנכ"ל Guardian Industries Corp. בשנת 1988 היה מר גרסון שותף במשרד עורכי הדין Akin, Gump, Strauss, Hauer & Feld בוושינגטון .בין השנים 1983 - 1985 שימש כמנהל מסחר ויו"ר מועצת הממשלה בנושא משרות ופיתוח כלכלי במדינת מישיגן. בין השנים 1977 עד 1980 שימש מר גרסון כעוזר מיוחד לנציג הסחר האמריקני ולאחר מכן כיועץ לנציג האישי של הנשיא למשא ומתן השלום במזרח התיכון בעל תואר במשפטים מאוניברסיטת מישיגן, תואר שני במדעים מבית הספר לכלכלה בלונדון ותואר B.A. מאוניברסיטת ייל. מר גרסון משמש כיום כסגן יו"ר מכון דטרויט לאמנויות, סגן נשיא הפדרציה היהודית של מטרופולין דטרויט, מזכיר מכון וושינגטון למדיניות המזרח הקרוב, וחבר הנהלה בינלאומי במכון ויצמן למדע, ב בנוסף לתפקידים אזרחיים וקהילתיים יהודיים אחרים.
סגור

דניאל ליברנט

ביוגרפיה

דניאל ליברנט הוא חבר כבוד בחבר הנאמנים של הסוכנות היהודית וחבר בקבינט המגבית העולמית של קרן היסוד. כמו כן, הוא פעיל מרכזי בשותפות אשכול-מקסיקו של הסוכנות היהודית. בעבר כיהן כיו"ר חבר הנאמנים העולמי של קרן היסוד מקסיקו והיה חבר ברשות המשותפת לחינוך יהודי ציוני של הסוכנות היהודית, חבר במועצת המנהלים של רשות החינוך במקסיקו וחבר המנהלים של בית התפוצות.
סגור

גארי רוזנבלאט

ביוגרפיה

גארי רוזנבלט שימש כעורך והמוציא לאור של ה-Jewish Week בניו יורק במשך 26 שנה. לפני כן היה עורך ה-Jewish Times במשך 19 שנים. הוא ממשיך לכתוב את הטור שלו “Between The Lines" ב- garyroseblatt.substack.com
סגור

אסתר דומיניסיני

סגור

ג’וש שוורץ

Director of External Relations, The Jewish Agency for Israel
סגור