מועצת המנהלים

אליוט אברמס

ביוגרפיה

אליוט אברמס שירת בתפקידי מדיניות חוץ בימי שני נשיאים רפובליקנים של ארצות הברית: רונלד רייגן וג'ורג' בוש הבן. בתקופת ממשל רייגן כיהן כעוזר מזכיר המדינה לענייני זכויות אדם ועניינים הומניטריים. בתקופת כהונתו הראשונה של בוש הבן, שימש אברמס עוזר מיוחד לנשיא ומנהל בכיר במועצה לביטחון לאומי לענייני המזרח התיכון וצפון אפריקה. בתחילת הקדנציה השנייה של בוש, הוא קודם לתפקיד סגן היועץ לביטחון לאומי לענייני אסטרטגיית הדמוקרטיה העולמית, האחראי על קידום הדמוקרטיה בעולם. אברמס הוא בעל תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת הרווארד ותואר שני ביחסים בינלאומיים מבית הספר לכלכלה של לונדון.

כתבות ומאמרים מאת אליוט אברמס

סגור

אריק גולדשטיין

ביוגרפיה

אריק גולדשטיין הוא מנכ"ל הפדרציה היהודית בניו יורק. בעל תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת קולומביה ותואר שני במשפטים מאוניברסיטת קורנל. בעבר, היה היה שותף מוביל במשרד Paul, Weiss, Rifkind, Wharton & Garrison LLP. גולדשטיין, פעיל זמן רב בקהילה היהודית בניו יורק ומוביל פרויקטים בתחום החינוך היהודי בקהילה זו. מתגורר במנהטן עם אשתו תמר וארבעת ילדיהם.
סגור

קרן קרפ

ביוגרפיה

קרן היא מנהלת פעילות קרן גלייזר בישראל. היא בעלת תואר ראשון בהיסטוריה אירופית ולימודי מזרח אסיה מטעם האוניברסיטה העברית ותואר שני במדיניות ציבורית מאוניברסיטת Hertie בברלין. בעבר ניהלה פרויקטים בתחום המדיניות הציבורית - הן בתחום המוניציפאלי והן במגזר השלישי. מתגוררת עם משפחתה בירושלים.
סגור

סטיב הופמן

נשיא לשעבר במכון למדיניות העם היהודי, חבר מועצת המנהלים

ביוגרפיה

הופמן הוא נשיא הפדרצייה היהודית של קליבלנד ופעיל בקהילה זו מאז 1974. להופמן תואר ראשון מ- Dickinson College שבפנסילבניה, תואר שני בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת מרילנד ותואר שני במדעי היהדות מהאוניברסיטה העברית בבולטימור. הופמן הוא זוכה פרס צ'ארלס אייזנמן לשנת 1999. בשנת 2004 הוא מונה על ידי הנשיא ג'ורג' בוש כראש משלחת ארצות הברית לוועידת המאבק באנטישמיות שהתקיימה בברלין. הופמן נשוי ואב לשניים.
סגור

אריק פינגרהוט

ביוגרפיה

אריק פינגרהוט הוא הנשיא והמנכ"ל של הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה (JFNA). לפני מינויו ב-JFNA, שימש כנשיא של ארגון הלל. קודם לכן כיהן כנשיא מועצת המנהלים של אוניברסיטת אוהיו. מ-1997 עד 2006, כיהן פינגרהוט כסנאטור במדינת אוהיו. בשנת 2004, הוא היה מועמד המפלגה הדמוקרטית לסנאט האמריקני. פינגרהוט הוא דוקטור למשפטים מבית הספר למשפטים של אוניברסיטת סטנפורד ותואר ראשון מאוניברסיטת נורת'ווסטרן.
סגור

ריצ'ארד ברנשטיין

ביוגרפיה

ריצ'רד ברנשטיין הוא עורך דין פעיל למעלה מ-40 שנה, בהם 15 שנים במשרד עורכי הדין הבינלאומי של Greenberg Traurig P.A. הוא יועץ עתיר ניסיון בתחומי ממשל תאגידי ושימש בתפקידים בכירים בארגונים לא ממשלתיים מקומיים, לאומיים ובינלאומיים, לרבות בסוכנות היהודית.
סגור

צור קרן

ביוגרפיה

צור קרן הוא יועץ ניהולי בכיר כבר יותר מ-25 שנה. הוא ייעץ למנכ"לים ולצוותי הנהלה בכירים של תאגידים וארגונים גדולים בתכנון אסטרטגיה עסקית, תכנון ויישום של שינויים ארגוניים, ניתוח מערכות מורכבות, גיבוש מדיניות ליבה וניתוח ביג דאטה למטרות עסקיות. בין השנים 1994-2009 היה ראש המרכז לפסיכולוגיה צבאית (מצ"ח) ויועץ בכיר לאגף זרוע היבשה בצה"ל. בימים אלה הוא מסיים דוקטורט בסוציולוגיה באוניברסיטה העברית.
סגור

גלן לווי

ביוגרפיה

גלן לווי הוא מנהל בכיר ב-Hudson Ventures - קרן הון סיכון ממוקדת טכנולוגיה שבסיסה בניו יורק. בטרם הצטרף להדסון בשנת 2000, גלן שימש במשך 25 שנים כיועץ לכמה מהתאגידים הגדולים בעולם. בהמשך כיהן כיו"ר הליגה נגד השמצה (ADL). גלן הוא בעל תואר ראשון תואר מאוניברסיטת אמהרסט ותואר שני במשפטים מאוניברסיטת שיקאגו. מתגורר בניו יורק עם אשתו ושלושת ילדיהם.
סגור

סלי מרידור

ביוגרפיה

סלי מרידור שרת כשגריר ישראל בוושינגטון בין 2006 – 2009 וכיו"ר הסוכנות היהודית בין 1999 – 2005. בין 2011 – 2018 כיהן כיו""ר ושותף מייסד של קרן הון סיכון ממוקדת בביטחון סייבר. כיום הוא מכהן כיו"ר קרן פנסיה וכחבר בוועדים מנהלים של מכוני מחקר שונים. נשוי לנעה, אב לשלוש וסב לשמונה. צילום תמונה: מוקי שוורץ. הספרייה הלאומית

כתבות ומאמרים מאת סלי מרידור

סגור

ד"ר סטיב נסטיר

ביוגרפיה

ד"ר סטיב נסטיר, הוא הנשיא לשעבר של הפדרציה היהודית של שיקגו. הוא בוגר אוניברסיטת אילינוי; בעל תואר שני מאוניברסיטת רוזוולט ותואר דוקטור. מאוניברסיטת נורת'ווסטרן. הוא חבר שותף במועצת הנגידים וציר מטעם הסוכנות היהודית, ומשתתף ויועץ פעיל לפדרציות היהודיות של צפון אמריקה (JFNA). הוא נשוי לקרולין רוזנברג, שהיא עורכת דין ושותפה ב-Reed Smith Sachnoff & וויבר בשיקגו ולהם חמישה ילדים.
סגור

דורון שורר

ביוגרפיה

דורון שורר הוא רואה חשבון, שכיהן בין היתר כמנכ"ל משרד התחבורה, כממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר, יו"ר קרן הפנסיה "מבטחים" ויו"ר חברת הביטוח "הפניקס". שורר נשוי ואב לשני בנים.
סגור

שיבי גרינפלד

ביוגרפיה

ד"ר שיבי גרינפילד הוא משנה למנכ"ל בסוכנות היהודית לישראל ואחראי על האסטרטגיה, התכנון וההערכה של פעילות הארגון ברחבי העולם. הוא בעל תואר ראשון ושני בפילוסופיה פוליטית ובכלכלה מהאוניברסיטה העברית ובעל תואר דוקטור בתיאוריה פוליטית מאוניברסיטת אוקספורד.
סגור

דן הלפרין

ביוגרפיה

דן הלפרין נולד בירושלים ב- 1942. את השכלתו רכש בירושלים והוא בוגר האוניברסיטה העברית במדעי הרוח. משנת 1963 מילא מגוון תפקידים במשרד האוצר, ביניהם: דובר, יועץ לשר, הממונה על הלוחמה בחרם הערבי וסמנכ"ל לעניינים בינ"ל. כמו כן עבד במשך תקופה של שנתיים ברשות השידור כעורך ופרשן כלכלי ומדיני. ב- 1979 מונה לציר כלכלי בוושינגטון, תפקיד בו כיהן שבע שנים. בתקופה זו עסק בעיקר בענייני הסיוע הכלכלי והביטחוני ועמד בראש משלחת ישראל למו"מ על הקמת אזור סחר חופשי בין ישראל לארה"ב. עם שובו לארץ, ב- 1986, פרש משירות המדינה והקים יחד עם אלוף (מיל.) מנחם (מנדי) מרון את חברת "איפטיק" המתמחה בייעוץ עסקי. מאז שובו לישראל מוושינגטון כיהן דן הלפרין בדירקטוריונים שונים ובהם אל על, חברת החשמל, גמול (דמ"צ), ישרס (דמ"צ), מפעלי נייר חדרה (דמ"צ), בנק לפיתוח התעשייה, קופות הגמל של הבנק הבינלאומי, קרנות הנאמנות של "ביטוח ישיר" (יו"ר ועדת השקעות). במשך חמש שנים, עד תחילת שנת 97, כיהן כיו"ר קרן הון סיכון "מופת". כיום מכהן כדירקטור בהדס ארזים קופות גמל (יו"ר ועדת השקעות); אקדמון; אדמונד דה רוטשילד- ניהול תיקי השקעות כמו כן הוא מכהן כיו"ר עמותת פסטיבל ישראל, יו"ר הועד המנהל של מכון ירושלים לחקר ישראל ויו"ר הועד המנהל של מט"י (מרכז לטיפוח יזמות) ירושלים ופעיל בחבר הנאמנים של האוניברסיטה העברית. דן הלפרין גר בירושלים, נשוי, אב לחמישה וסב לשניים עשר.
סגור

מארק יוטאי

ביוגרפיה

שותף מנהל ב Clarion Capital Partners, LCC, חברת ניהול נכסים בניו יורק. בין השנים 1993-1999 כיהן כמנכ"ל Wasserstein & Perella Co, וכחבר ועדת מדיניות של חברה זו. במהלך תקופה זו, הוא הוביל השקעות בתאגיד Imax ובחברת All-Clad. בעל תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת פנסילבניה.
סגור