פודקאסטים

ישראל במלחמה – הניתוח של JPPI

בימים בהם ישראל עומדת בצומת קריטי בעיצומה של מלחמה, המכון למדיניות העם היהודי מקיים הערכת מצב דו שבועית מעמיקה. הפרקים משודרים בימי שני וחמישי בשעה 18:00.
[addthis tool="addthis_inline_share_toolbox_2u16"]

פרסומים נוספים

מתגעגעים לזקן? תום שגב ואניטה שפירא בשיחה על בן-גוריון

שיחה עם שניים מהביוגרפים הגדולים של דוד בן-גוריון: על התנ"ך והפלמ״ח, על ציונות ומוסר, על ערבים ויהודים, על חוקה, גיוס חרדים, אלטלנה, פוליטיקאים וקצינים, ברית מילה, העגלה הריקה, מליציות אז ועכשיו, החזון והחזון איש, טרנספר, חינוך, פרגמטיות וכוחנות.

מה מתחבא בין שורות ההגדה של פסח?

שיחה עם הפרופסורים לבית בר-אשר סיגל על ההגדה של פסח – על אפיקומן יווני, על מוסר אלוהי, על ארמית משובשת, על קשיים תיאולוגיים, על השפעה נוצרית, על שירה בערבית, על משה רבנו, על נעמי שמר, על חירות, על שוויון, על מדרשים, וגם על גדיים ועכברים.

איך נדע שניצחנו במלחמה?

שני היסטוריונים ובכירה לשעבר במטה לביטחון לאומי דנים על הדרך לסיים מלחמות, ועל הדרך לזהות את המנצח בהן.

יוכי ברנדס, חיים נבון, מה יש לכם נגד עמלק?

ההסכת של המכון למדיניות העם היהודי – שמואל רוזנר בשיחה עם יוכי ברנדס והרב חיים נבון. למה לזכור את עמלק, ואת מי צריך להשמיד, והאם עדיין צריך להשמיד, ומי היה עמלק אז, ומיהו – אם בכלל, היום.

האזינו: איך מזהים רגע היסטורי?

שלושה היסטוריונים מדברים על טרומפלדור, קישינב, בית ראשון, תש״ח, תרפ״ט, הרצל, הקיבוצים, ירידה, פונדמנטליזם, שמשון הגיבור, חיים נחמן ביאליק, מגילת העצמאות, מגילת איכה. שלושה היסטוריונים מדברים על שלושה חודשים – החודשים שאחרי ה-7 באוקטובר .

ועדת חקירה ממלכתית לבדיקת אירועי ה-7 באוקטובר: שיפור הממשל או טריבונל של תליינים?

שני משפטנים והיסטוריון, שמכירים מבפנים את החדרים הסגורים של ועדות חקירה ובדיקה, מדברים על משפט ופוליטיקה, מחדלים ותיקון
כתבות

האזינו: בין ברית הייעוד לברית הגורל 

נשיא המכון למדיניות העם היהודי פרופ' ידידיה שטרן קיים שיחת עומק עם אלעזר בן-לולו בתכנית "שבט אחים ואחיות" בגלי צה״ל, על משמעותה מגילת העצמאות, על הדואט המורכב בין יהדות לדמוקרטיה ועל הדרך למציאת פתרונות כאשר מתגלעים מתחים בין השתיים.
כתבות
כתבות

האזינו: "הגענו להסכמות בכל הנושאים סביב הרפורמה, מלבד סעיף אחד"

"רוטמן הגיע אלי הביתה, שמנו את הנשיא הרצוג על ספיקר" - פרופ' ידידיה שטרן חושף את מה שבאמת קרה מאחורי הקלעים.
כתבות