כתבות

סדר לפי: שם | תאריך

"אני כל הזמן שומע יהודים באירופה שאומרים: אין לנו סיכוי"

יובל גומא מראיין את ד"ר דב מימון, על מצבה של הקהילה היהודית באירופה, בדגש על צרפת, לנוכח הדמוגרפיה המוסלמית
גיאופוליטיקה

"הצו הזה הוא קטסטרופה לעתיד ההתיישבות, הצלחה ל-BDS"

סגן נשיא המכון למדיניות העם היהודי ד"ר שוקי פרידמן התראיין בערוץ 14 והסביר את משמעותו של הצו שהטיל הנשיא ביידן נגד ארבעה מתנחלים: "לפי הצו הזה גם מי שיהיה מעורב בבניה חוקית ביהודה ושומרון עלול להיות חשוף לסנקציות"
גיאופוליטיקה
חרבות ברזל

"הממשלה עדיין לא עמדה ביעדים שהגדירה". האזינו

פרופ' ידידיה שטרן, נשיא המכון למדיניות העם היהודי התראיין לאריה גולן ב'כאן ב' והתייחס לסקר שעשה המכון במלאת 100 ימים למלחמה.
חרבות ברזל

"פרסום החלטת בג"ץ חותר תחת האחדות"

פרופ' ידידיה שטרן טען בראיון ל-103FM כי פרסום פסק הדין של בג"ץ עלול לפגוע באחדות בעם. "זו טעות חברתית קולוסאלית", אמר, "השאלה האמיתית היא אם נכון שהיא תפורסם בזמן שבאותו טנק יושבים הבנים שלנו, שאחד תומך ברפורמה ואחד מתנגד לה"

סקר: למרות המלחמה רוב עצום מהחרדים בעד המשך הפטור המלא מגיוס

 ד"ר שוקי פרידמן, סגן נשיא המכון למדיניות העם היהודי: "התקוות שהמלחמה תגרום לחרדים לרצות להשתלב יותר בחברה הישראלית מתנפצות אל קרקע הנתונים"

סקר: 78% מהישראלים סבורים כי הזירה הפוליטית תשתנה

פרופ׳ ידידיה שטרן, נשיא המכון למדיניות העם היהודי: ״המהלך הצבאי האגרסיבי ברצועת עזה משנה את מצב הרוח הלאומי. הישראלים עדיין מודאגים באשר למצב הבטחוני – אבל פחות, ובשיעור ניכר. גם הפסימיות הקשה שחווינו בעקבות התקפת החמאס מתמתנת״
חרבות ברזל

ברקע המלחמה: רוב יהודי ארה"ב מגלים תמיכה גורפת בישראל

לפי סקר חדש של המכון למדיניות העם היהודי, "חרבות ברזל" הביאה לירידה של יותר מ-70% בתחושת הביטחון של הנשאלים • כ-80% ביטאו תמיכה אקטיבית בישראל " נשיא המכון: "יש להמשיך ולחזק את הקשר בין ישראל ויהודי התפוצות"
חרבות ברזל
יהודים בצרפת

ניתוח: העימות בין ישראל לעזה בעיניים צרפתיות

ניתוח של האהדה המתפתחת בצרפת לישראל ולאוכלוסייתה היהודית
יהודים בצרפת

החרדים במלחמה: נקודת מפנה היסטורית?

הביטו בנתונים: יש שיראו בהם סוג של חוצפה. החרדים, שרוב גדול מהם אינם משרתים בכוחות הבטחון, אינם מסכנים את נפשם, תובעים פעולה נחרצת יותר של צה״ל.
גיאופוליטיקה

30 שנה, ומה השתנה?

הסכם אוסלו הוא עדיין הפיל שבחדר: אף אחד לא תומך בו; אף אחד לא מעז לסלק אותו. מנכ"ל משרד החוץ לשעבר, אבי גיל, העניק ראיון מקיף לעיתונאי 'ידיעות אחרונות' נחום ברנע ושמעון שיפר וסיפר על מה שקרה מאחורי הקלעים, ועל הלקחים.
גיאופוליטיקה