כתבות

סדר לפי: שם | תאריך

"המשבר הנוכחי ייגמר יום אחד, כדאי שנפיק ממנו תועלת"

פרופ' ידידיה שטרן חזה שהרפורמה המשפטית תבעיר את הרחובות, אבל במקום לשבת בצד הוא החליט לנסות למצוא פתרון למחלוקות. בראיון למעריב הוא פורש את האלטרנטיבה שלו למשבר – 'חוקה רזה' שתסדיר את כללי המשחק בין השבטים בחברה הישראלית.
גיאופוליטיקה

30 שנה, ומה השתנה?

הסכם אוסלו הוא עדיין הפיל שבחדר: אף אחד לא תומך בו; אף אחד לא מעז לסלק אותו. מנכ"ל משרד החוץ לשעבר, אבי גיל, העניק ראיון מקיף לעיתונאי 'ידיעות אחרונות' נחום ברנע ושמעון שיפר וסיפר על מה שקרה מאחורי הקלעים, ועל הלקחים.
גיאופוליטיקה

על הדומה והשונה בין אהרון ברק לרבקה אימנו

בראיון ל'גלובס' הסביר פרופ' ידידיה שטרן כי נשיא בית המשפט העליון לשעבר ניסה בתחכום לקדם מדינה ליברלית יותר, אך הפער בין רצונו לבין המציאות יצר כאוס. "לא הייתה לו סיעתא דשמיא"
חרדים

העליה בתעסוקת הגברים החרדים: אירוע נקודתי או שינוי מגמה?

נתונים שפורסמו השבוע מצביעים על שיא בשיעור התעסוק בקרב גברים חרדים. ד"ר שוקי פרידמן הסביר בראיון ל-"כאן" מה הביא לעליה זו
חרדים
זיכרון השואה

ממשלת גרמניה תקצה סכום שנתי של 1.4 מיליארד דולר עבור ניצולי השואה

בתום משא ומתן שניהלה ועידת התביעות מול משרד האוצר הגרמני הוחלט כי הסיוע לניצולים יגדל השנה. סטיוארט אייזנשטאט: "זוהי חובתנו המוסרית כלפי אלה שחיים כאן איתנו"
זיכרון השואה
דמוקרטיה

פרופ' ידידיה שטרן בראיון מקיף: "יש לשאוף לכינון חוקה רזה"

נשיא המכון למדיניות העם היהודי פרופ' ידידיה שטרן התיישב לשיחה ארוכה עם כתבי 'גלובס' וסיפר על אשר התרחש מאחורי הקלעים בבית הנשיא במסגרת הניסיונות לגבש פשרה חוקתית
דמוקרטיה
דמוקרטיה

"חובה לנסות להגיע להסכמות, רוב הציבור רוצה בכך"

פרופ' ידידיה שטרן בראיון לקלמן ליבסקינד: "המנהיגים חייבים לקחת אחריות ולעצור, לפני שמשהו רע יקרה"
דמוקרטיה

"אפשר לעשות במתווה הנשיא שינויים שיהיו מקובלים על שני הצדדים"

המתווה החוקתי שפרסם הנשיא הרצוג נדחה על ידי הקואליציה. נשיא המכון למדיניות העם היהודי פרופ' ידידיה שטרן מבהיר כי עוד לא מאוחר למצוא נוסחה מוסכמת

"התנגשות חסרת תקדים בין הרשויות, עלול להיות דם ברחובות"

סגן נשיא המכון למדיניות העם היהודי התייחס בראיון ל-"כאן" לניסיונות להגיע לפשרה והבהיר כי בראש ובראשונה יש להגיע להסכמה על כללי המשחק, אחרת החברה הישראלית עלולה למצוא את עצמה במקום רע מאוד.

פרופ' ידידיה שטרן: "אנחנו עומדים בפני רגע מכריע בתולדותינו"

סקר שביצע המכון למדיניות העם היהודי העלה כי שליש מהישראלים חושש ממלחמת אחים. נשיא המכון פרופ' שטרן בראיון לרשת 13: "שני הצדדים חשים מאויימים. כל רגע יכול לקרות דבר שנצטער עליו מאוד".