מאמרים

מהאירוויזיון ועד לבחירות לפרלמנט: פתאום ניתן לראות מה באמת מפחיד מאות אלפי אירופאים

האירופאים מפקפקים במדיניות ממשלותיהם התומכות בהגירה מוסלמית ובהתחשבות באינטרסים קטאריים. זו הסיבה העיקרית לתבוסה שנחל השמאל הקיצוני בבחירות לפרלמנט.
[addthis tool="addthis_inline_share_toolbox_2u16"]
זהות

להחזיר את יום ירושלים לכולם

ביזוי הכותל על ידי נאומי פוליטיקאים ביום חגה של העיר הוא שפל חדש. חייבים להחזיר ליום ירושלים את הממלכתיות, כדי שכל הישראלים ירגישו שירושלים ויום חגה הם שלהם.
זהות
דת ומדינה

זה התחיל בניסיון אמיץ להתמודד עם אתגר הגיור ונגמר עם כתיבה הלכתית מסוג חדש

שאלת מעמדם של "חסרי הדת" היא אחת הבעיות המרכזיות הניצבות בפני זהותה היהודית של מדינת ישראל. בספרו המקיף מראה הרב אליעזר מלמד כי ישנה אפשרות להתמודד עם האתגר מכיוון נוסף
דת ומדינה
דמוקרטיה

על המרכז הפוליטי לחדול מעמימות אידאולוגית

מפלגות המרכז חייבות להבהיר מה תשובותיהן לשאלת היסוד של קיומנו: כיצד יובטח האופי היהודי והדמוקרטי של ישראל בלא חלוקת הארץ?
דמוקרטיה
חרדים

עת לחשבון נפש

במשך כמה עשורים עמדת החרדים הלא רשמית הייתה כי יש לחתור לצבא מקצועי, קטן וחכם. באה המציאות וטפחה על פנינו. ד"ר חיים זיכרמן קורא להנהגה החרדית להציג תכנית מעשית להשתלבות בנטל הביטחוני
חרדים
דמוקרטיה

על יוזמת "חוקה רזה"

בהיעדר היתכנות לעת הזאת לחוקה שלמה, יש לקבוע את הכללים שעליהם ניתן להסכים ושאינם עמוסי אידיאולוגיות סותרות, ובכך לתרום ליציבות. דברים שאמר המשנה לנשיאה בדימוס על הפרויקט שמקדם המכון.
דמוקרטיה
דת ומדינה

החרדים לדתם והחרדים למדינתם

מניעת הטבות אישיות, מכאן, וקיצוץ תקציבי לעולם הישיבות, משם, לא יכפו גיוס באופן ישיר, אך הם יהוו תמריץ לכך לאורך זמן. במקביל יש להקים מסגרות שיאפשרו לצעיר החרדי להתגייס תוך שמירה על זהותו.
דת ומדינה
דמוקרטיה

יש להקים ועדה שתבחן את תקציב הביטחון

לגידול המשמעותי הצפוי בתקציב הביטחון תהיה השפעה דרמטית על איכות השירותים שיקבלו אזרחי ישראל. ראוי לעצור לרגע ולבחון לעומק את הסוגיה, במיוחד כשבשנה האחרונה התברר כי הצבא שגה קשות בתכנון בניין הכח.
דמוקרטיה
דת ומדינה

חוק גיוס ראוי – תנאי לקיומה של ישראל

מאחורי הדרישה לגיוס החרדים תמיד הסתתר עניין ערכי, אולם אחרי ה-7 באוקטובר הסוגייה הפכה להיות קיומית. שורות הצבא לא יתמלאו בפועלים זרים והדרך היחידה להגדיל את מספר המתגייסים היא לגייס גם חרדים.
דת ומדינה
גיאופוליטיקה

7 באוקטובר המשפטי: כך התובע בהאג הפיל אותנו בפח

איך הגיעה ישראל למצב שבו יוצאת בקשה לצווי מעצר נגד רה"מ ושר הביטחון? בדיוק כמו שהתגלגלנו לשבת השחורה: קונספציות, קוצר ראייה והיעדר אסטרטגיה.
גיאופוליטיקה